Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 2637
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Za mało pieniędzy na nowe boisko

Czwartek, 18 sierpnia 2011, 7:54
Aktualizacja: 7:54
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Za mało pieniędzy na nowe boisko
Fot. Angela
Jeszcze w tym roku przy Szkole Podstawowej przy ul. Paderewskiego ma powstać wielofunkcyjne boisko, a także bieżnia i plac do skoku w dal. Na ten cel miasto przeznaczyło jednak mniej pieniędzy, niż zaoferował najtańszy wykonawca.

Nowe boisko przy Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze ma powstać do końca października br. Kiedy otwarto oferty i okazało się, że najtańsza oferta złożona na przetarg przez firmę ROBTENIS z Warszawy opiewała na kwotę około 519 tys. zł. Miasto na budowę boiska w budżecie zabezpieczyło natomiast 216 tys. zł. Teraz władze miasta muszą podjąć decyzję, co dalej z budową boiska i skąd wziąć brakującą kwotę.

- W związku z tym, że Szkoła Podstawowa nr 8 przy ul. Paderewskiego ubiega się o status szkoły sportowej, lekkoatletycznej, wstrzymałam wcześniejszy projekt zakładający budowę boiska bez bieżni i placu do skoku w dal. Biorąc pod uwagę fakt, że szkoła ma małą salę gimnastyczną, tak ograniczony zakres budowy uniemożliwiłby uczniom rozwój w kierunku lekkoatletyki. Zakres zadania jest więc obecnie większy. Zdajemy sobie sprawę, że koszt tych prac będzie wyższy niż pierwotnie szacowany, ale jesteśmy dobrej myśli i mamy nadzieję, że uda nam się znaleźć brakującą kwotę – mówi Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Nowy teren sportowy o wymiarach 42 x 22 m ma mieć nawierzchnię z trawy syntetycznej, dwa boiska siatkówki (9x18), dwa boiska do koszykówki (15 x 20m) i jedno boisko do gry w piłkę ręczną o wym. 20 x 40 m. Powstanie też czterotorowa bieżnia do biegu na 60 m, oraz rozbieg i zeskok do skoku w dal. Całe boisko zostanie odwodnione. Przy szkole powstanie też plac zabaw dla najmłodszych uczniów w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group