Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6330
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Za bogaty na mieszkanie komunalne... eksmitowany do lokalu socjalnego

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 2 września 2012, 7:41
Aktualizacja: Wtorek, 4 września 2012, 21:55
Autor: mea
Fot. mea
– Komornik doręczył pismo 23 sierpnia do szpitala mojemu bratu, w którym było napisane pogrubionymi literami, że lokal musi oddać po siedmiu dniach od zawiadomienia. Eksmisja odbyła się 27 sierpnia, czyli po czterech dniach – mówi były najemca mieszkania przy ul. Bohaterów Getta, którego wraz z rodziną eksmitowano z lokalu komunalnego (pisaliśmy o tym na portalu Jelonka.com). Rzecznik Izby Komorniczej we Wrocławiu poinformował, że komornik chciał tylko przypomnieć o terminie eksmisji, a pismo było kolejnym zawiadomieniem...

– Ale w piśmie nie ma konkretnej daty planowanej eksmisji, ani informacji, że jest to jedynie odpis – podkreśla mężczyzna.

- Chcieli mnie eksmitować, gdyż po rozwodzie z żoną i rozdzielności majątkowej miałem 50 proc. udziałów w domu, które przepisałem na syna. Uważałem, że tak będzie dla niego najlepiej. Drugie mieszkanie należało do mojej mamy, która przepisała je na mnie, by je sprzedać, gdyż potrzebne były pieniądze na opłacenie hospicjum dla mamy. Złożyłem wniosek o ponowne przyznanie lokalu komunalnego przy ul. Bohaterów Getta 29 września 2011 r., jednak do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi – mówi były najemca.

ZGKiM poinformował, że w Jeleniej Górze kilkaset osób czeka na lokale komunalne, które przyznawane są ludziom w ciężkiej sytuacji życiowej, a eksmitowany nie jest taką osobą. Powodem eksmisji było posiadanie przez niego udziałów w innych lokalach, które już zbył. – Teraz nie chcą mi ponownie przyznać tego samego mieszkania komunalnego, a dają lokal socjalny dla mnie i mojego ciężko chorego brata – dodaje były najemca.
Eksmitowani twierdzą, że o długu ciążącym na lokalu w wysokości prawie 8 tys. zł., z którego zostali eksmitowani, dowiedzieli się z mediów. – Chciałem wziąć dokumenty od zarządcy lokalu, żeby dowiedzieć się skąd wziął się ten dług, ale usłyszałem, że nie mam prawa, gdyż po eksmisji nie jestem już stroną w sprawie – dodaje były lokator i wskazuje na zaniedbania i pomyłki ze strony zarządcy.

20 października 2011 r. lokator otrzymał zestawienie wpłat, gdzie zadłużenie zaczęło się od 3, 05 zł wynikające z podwyższenia czynszu, o czym, jak mówi były lokator, nie był informowany. Ponadto posiada dokumenty dokonanych przelewów, które w ZGKiM nie zostały zaksięgowane. – Kiedy się o tym dowiedziałem od razu poszedłem przedstawić dokumenty wpłat i pani z ZGKiM uzupełniła te luki. Jednak okazało się, że mam zadłużenie ponad tysiąc złotych za, jak to ogólnie nazwali, niedopłaty bieżących należności oraz noty z rozliczenia kosztów dostawy wody i odprowadzania ścieków, a także za utratę ważności licznika. Jednak nasze mieszkanie było podzielone na dwa lokale, gdzie z drugim najemcą mieliśmy wspólną łazienkę, kuchnię i korytarz, a co za tym idzie liczniki. Pisałem pisma do zarządcy, by założyli mu osobne liczniki, jednak twierdzili, że nie da się tego zrobić, więc wszelkie rachunki i niedopłaty przychodziły na mnie – mówi były najemca.

Pracownik ZGKiM poinformował, że możliwe były błędy w księgowości, gdyż najemca posiadał kilka lokali u tego samego zarządcy. W przypadku zmiany wysokości czynszu najemcy otrzymują powiadomienie z trzymiesięcznym wyprzedzeniem. Opłaty za liczniki najemcy obu lokali ze wspólnym licznikiem mieli rozliczać między sobą. Podkreślił jednak, że decyzja o eksmisji nie miała żadnego związku z długiem ciążącym na lokalu przy ul. Bohaterów Getta.
- Uważam, że nie powinno dojść do tej eksmisji, dlatego zwrócimy się do sądu, a sprawę rzekomego długu będę wyjaśniał – zapowiada były najemca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54) Dodaj komentarz

~On11 2-09-2012 8:26
A mógł sobie wykupić za 1% i nie byłoby problemu ale najlepiej mieszkać za darmo na komunalnym i udawać pokrzywdzonego przez los.
~Derik 2-09-2012 8:30
A gdy się okaże że długu nie było, to jaśnie panujący prezydent powinien wyrypać na zbity pysk cały zarząd oraz księgowość ZGKiM, bo w Jeleniej Górze lokalne afery Amber Gold mamy na co dzień.
~3568974 2-09-2012 8:40
do On11 Siedzisz jełopie na garnuszku mamy więc nie zabieraj głosu jak twoją rodzinę będą eksmitować i w przyszłości nie będziesz miał co do garnka włożyć i wyżywić rodziny to wywalą ciebie i wszystkich na zbity pysk do wigwamu i tam sobie żyj i rycz. A co do wywalenia zarządu to nic z tego bo tam jest były w-ce prezydent szefem.
~8:41 2-09-2012 8:44
Derik przeczytaj artykuł ze zrozumieniem. Powodem eksmisji nie jest zadłużenie ale fakt, że ten gość mógłby założyć biuro nieruchomości mieszkaniami które dostał od miasta i jeszcze starał się o następne.
~klk 2-09-2012 8:51
cwaniaczek chce sobie mieszkać za darmo. My podatnicy płacimy za niego, a on nawet nie kwapi się, aby pokryć długi, czy wykazać swoją niewinność dowodami wpłaty, tylko czeka aby mu prowadzono księgowość jego należności, a on będzie kwetionował co gdzie zaksięgowano. Celowo robi zamieszanie, aby oszukiwać na wpłatach. Mając udziały i inne możliwości lokum, to dlaczego nie przeniesie się, a trzyma się tego lokalu jak rzep. Może nabyć inny lokal w każdej chwili. Niech zobaczy ile kosztuje eksploatacja. Nikt mnie się nie pyta skąd wezmę pieniądze na opłaty i żaden podatnik mi nie dopłaca. Spróbuj jak to się robi lokatorze, a nie latami prowadzić koncert życzeń.
~8:57 2-09-2012 9:05
Czy naprawdę w całej redakcji Jelonki nie ma nikogo kto miałby chociaż mgliste pojęcie o prawie lokatorskim w Polsce. Z tytułu wynika że redakcja jest zdziwiona że kogoś bogatego eksmitowano do lokalu o niskim standardzie. Zgodnie z prawem trzeba mu było zapewnić lokal - jaki byłby sens eksmisji gdyby dać mu lokal w tym samym lub wyższym standardzie jeśli na takie mieszkania ludzie bez mieszkań czekają latami ?? Do redakcji - troska o "równość społeczną" nie może kłócić się z sumiennością i rzetelnością dziennikarską.
~juss 2-09-2012 9:06
dlaczego jedna osoba ma miec kilka mieszkań, a wiele innych wogóle ma nie miec ... dobry krok
~cd 2-09-2012 9:21
Podajcie informacje kto jest zarządcą tej nieruchomości.
~haha 2-09-2012 9:25
Większość z obecnych właścicieli lokali zakupionych za 1% miała udziały w innych nieruchomościach. Umiejętnie się ich pozbyli,proponuję sprawdzić księgi wieczyste i stosować takie samo prawo dla wszystkich
~ 2-09-2012 9:26
przecież za komunalne płącisz normalnie czynsz, nie jest darmowe, po prostu miasto chce to mieszkanie sprzedać, dlatego wolało dać socjalne o obniżonym standardzie
~ 2-09-2012 9:41
Komunalne nie jest za darmo. Jest droższe niż spółdzielcze i wkrótce czynsz wyrówna się z wynajmem rynkowym. Np za kawalerkę 26 metrów na zabobrzu z wnęką kuchenną bez okien i malutką łazienką trzeba płacić 300 zł czynszu.
~do 3568974 2-09-2012 9:41
Jak ci tak żal tych wyeksmitowanych to możesz ich przygarnąć do swojego wigwamu. Poza tym jełop ( swoją drogą cóż za finezyjne słowo) to jak ulał pasując słowo do takiej pierwotnej szarej komórki jak Ty.
~AMbrozyzzzzz 2-09-2012 9:44
przekręt i tyle! POlska się dziwicie? bo ja nie!
~ 2-09-2012 9:50
Brawo dla ZGL. W końcu wyłuskują cwaniaczków co mają po 5r mieszkań, a biedni ludzie czekają po 10 lat nie mieszkanie.
~17sqandal 2-09-2012 10:19
cwaniactwo to taki nawyk Polaków i na to nie ma rady> kazdą luke w przepisach cwaniacy wykorzystują i tu jest problem , żdanych tam znajomości czy dobrych wujków , PRAWA nalezy przestrzegac a u nas co? ano tata postawiony troche wyzej zalatwia wszystko a jeżeli już wyjdzie na jaw to zawsze są kolesioe i tak w koło .Nie ma sprawiedliwości i tyle
~Tromk 2-09-2012 10:26
Był na pewno ktoś chętny na to mieszkanie bo to dobry kąsek w centrum miasta.
~alexpand50 2-09-2012 10:42
Od paru lat ktoś w Ratuszu wyraźnie poluje na mieszkania. Sprzedali trzy zabytkowe budynki szkół podstawowych i żywieniówki. Ciekawe co jeszcze przehandlują prawnicy z organicznym wstrętem do prawa i społeczeństwa.
~alexpand50 2-09-2012 10:49
...A może by tak sprawdzić akty metrykalne w UM , bo może się okazac że ostatnia litera nazwiska panieńskiego matki jest przerobiona. I pozostałe prawidłowe metryki usunięte.A wtedy ustalenie dziedziczenia ustawowego przeniosa od notariusza do Sądu. Tam w systuacji osób niezamożnych ( bez majątku) czy ludzi biednych sprawę przeciągna do perspektywy kasacji . I nie będzie tych osób stac na adwokata i Sąd Najwyższy. Pewni prawnicy nie śpią...
~ja 2-09-2012 11:10
Prawda jest taka, że jaśnie Pan Prezydent robi co chce, skoro brak mieszkań, to dlaczego eksmitują ludzi z domu przy ulicy Langego, przez dziesiąt lat administracja olewała lokatorów, gdy sami zrobili remont, wymienili okna zajęli się ka...lizacją, ociepleniem,płacili czynsz, eksmitują ich do zagrzybiałych mieszkań, podkreślam ludzie płacili czynsz na bieżąco!!! Pan prezydent powiedział że znalazł się kupiec i koniec, to że włożyli kupę kasy w swoje mieszkania to nie ważne...Tak tyle w tym temacie i Jelenią Górą rządzą oszuści dorobkiewicze, układy układziki, jedna wielka szajka, "zwykły szarak" nie ma tu nic do powiedzenia
~jaroo2 2-09-2012 11:24
A to cwaniak. Ciekawe czy w Mopsie po węgiel był ?
~klk 2-09-2012 12:33
na pweno odebrał węgiel i pamiętał o żywności unijnej. O konserwach ze Stowarzyszenia Bezrobotnych też nie zapomniał. Jednak skarży się, że za nudny zestaw tej żywności. Piwa nie ma.
~pomocy 2-09-2012 12:47
a jest osoba ktora kiedys zalatwila pozytywnie cos w zgkim
~jołł 2-09-2012 13:10
pewnie na wyczółkowskiego 61 dostal socjal a tam jest duzo wolnych mieszkań:)
~...piotr 2-09-2012 13:19
Coraz bardziej dochodzi do mnie dlaczego pracuję coraz więcej i mam coraz mniej dla Siebie i swojej rodziny utrzymuję wszystkich darmozjadów urzędasów,złodziei ,łapówkarzy,karierowiczów,nieudaczników,alkoholików ,cwaniaków panny dające du... f...rom całą patologię z którą się nie walczy a pogłębia
~ 2-09-2012 14:02
we wniosku o wykup mieszkania za 1% jest zapytanie czy ma sie jakas nieruchomosc, ale jak wiem oni tego nie sprawdzaja i tak , tworzy sie rzesza ludzi ktora wykupila mieszkanie a zapasie ma dzialke na ktorej stawia dom , i w ten sposob ma za jakis czas dom i mieszkanie, ale mam nadzieje ze ze wezma sie za przeglad tychze wnioskow i sprawdza czy jest zgodnie z prawem wykupione mieszkanie, tylko poczekaja az te zrujnowane domy wspolnoty wyremontuja a wtedy bedzie pogrom , zarobia sady oj zarobia
~wyborca ryże 2-09-2012 14:11
„Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej przygotowuje zmiany w ustawie o ochronie praw lokatorów, które mają spowodować, że tego typu lokale będą dostawali w przyszłości najbardziej potrzebujący. (…) Obecnie (…) lokatorzy w praktyce są nieusuwalni. Eksmisje blokuje bowiem zbyt mała w stosunku do potrzeb liczba lokali socjalnych. Dlatego skasowany ma być przepis, który gwarantuje taki lokal m.in.: eksmitowanym kobietom w ciąży, rodzinom z niepełnoletnim dzieckiem, osobom obłożnie chorym, niepełnosprawnym, a także znacznej część emerytów i rencistów oraz bezrobotnym. „
~lolo_spoko 2-09-2012 14:12
Dlaczego ten BOJOWY WÓZ EKSMISYJNO-DOSTAWCZY stoi na PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH???????, przecież nie ma włączonych "kogutów", czyli złamał przepisy kodeksu drogowego. Gdzie są łaskawcy z SM lub Policji z blokadą na koła, bloczkiem mandatowym i taryfikatorem punktowym. Proponuję aby się wytłumaczyli na łamach Jelonki com. czy kierowca został przez nich ukarany, ta fotka to przecież dowód w sprawie. Co wy na to forumowicze?????
~ryży zarządz 2-09-2012 14:13
Siedzę teraz oszołomiony przy stole i zastanawiam się; czyżby Polska coraz szybszymi krokami powracała do drapieżnego,kompletnie pozbawionego sumienia, XIX wiecznego kapitalizmu? Czy może po prostu politycy nam z dobrobytu powariowali? Jeśli tak, jak ich otrzeźwić? Wystawiając ich samych na wiatr i mróz?
~ryży ... 2-09-2012 14:15
To nie politycy,to * z PO,których gazeta wypromowała 5lat temu. Sami tego chcieliście dyndały. Lemingi też pójdą pod nóż jak im na spłatę kredytu zabraknie. Jesteśmy zieloną wyspą w na kontynencie bananowym
~ryży z po 2-09-2012 14:17
Błagamy Cię Panie; - o Polskę wolną i niepodległą, błagamy Cię Panie, -o Polskę sprawiedliwą dla wszystkich swoich synów, błagamy Cię Panie, -o Polskę miłosierną dla ubogich i uciśnionych, błagamy Cię Panie, - o Polskę czystych rąk, błagamy Cię Panie, -o Polskę wzniosłych serc, błagamy Cię Panie, -o Polskę wielką, rządną i dobrą, błagamy Cię Panie, -o dar wielkiego serca, jasnego umysłu dla przewodników narodu.... Z modlitywy napisanej w październiku 1939 roku przez ks Czesława Wojtyniaka w obozie w Kozielsku, znalezionej podczas ekshumacji w Katyniu.
~ostatni wpis 2-09-2012 14:25
Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, jak łatwo stajemy się wspólnikami gangsterów. Media już nas tak wytresowały, że na każdą aferę reagujemy kolejnymi konwulsjami i potokiem żółci skierowanym w Jarosława Kaczyńskiego. Piszę, że to jest smutne, ponieważ media są na samym dole piramidy mafii. Jak z nią w takim razie mamy walczyć?
~123 2-09-2012 15:37
W MAFII SPRAWY ZAŁATWIA SIE OŁOWIEM *
~Stasiek 2-09-2012 15:55
Bo to jest Polska , Jelenia Gora , dzicz i zaduupie . Przeciez w normanlych krajacj takich rzeczy nie ma . Idiotyzmy jak takie to na filmach typu Alternatywy 4 mozna bylo ogladac . Polska to kraj ciemniakow , swaniakow i oszustow . Nie szanujacych nikogo i niczego . Jelenia gora nie jest wyjatkiem , zaduupie , oszusci , klamcy i zlodzieje ( patrz codziennie wiadomosci na Jelonka ) . Nic sobie nie wymyslilem , czytam tylko codziennie wiadomosci z Jeleniej Gory , Dolnego Slaska , Polski ...Tam jest wszystko napisane . Wy jestescie niereformoalni , nie chcecie sie uczyc od madrzejszych a i samodzielnie nic nie wymyslacie . Wasze , szczegolnie Jeleniogorskie pomysly to wiocha zabita dechami , gdzie szambo plynie srodniem drogi . Nawet mi was nie zal .
~prac. ZGKiM 2-09-2012 16:21
DZIKA, JANUSZEWSKA, JANKOWSKA-WITEK. Panie J. Lenard, prosze o zwolnienie w/w kombinatorek...
~tolek 2-09-2012 17:32
czy pan prezydent jest slepy jak go robią w jajo cekawe kto będzie płacił za nieudolnosc i kumoterstwo urzędasów w kasie miejskiej pustka a kiese urzędasow rosną chyba trzeba agenta bolka zeby to rozpracował ma wprawe w rozliczaniu afer PO
~do wyborcy . 2-09-2012 18:19
Kto ci tak wyprał mózg lemingu? Zacznij myśleć samodzielnie, nie daj się manipulować przez RM, Gazetę Polską.
~ 2-09-2012 18:23
Ja ! Ja se załatwiłem pięć lat temu pompę do wypompomywania brudnej wody z piwnicy . I pozwolenie,że tę pompę podłączyć można do prądu z klatki schodowej !!! Ale to cud był jakiś. Więcej się nie zdarzył :(. Tak to z cudami jest :(. Wszyscy wiemy,że ZGL jest do *. Ze też nie można im się do tej ich * dobrać ???
~do-18:19 2-09-2012 21:29
Piszesz nie na temat.
~@18;19 2-09-2012 21:32
Ty lepiej zapłać na TVNa bo ci komornik zabierze TV i co wtedy .. Czytaj te swoje Gó..o wybor..e.. lemingu hehe..
~ 2-09-2012 21:48
Pytanie za 10 punktów. Czy wiecie ile przybyło stanowisk urzędniczych w kraju przez ostatnie pięć lat ? 150 000 stołków. Taki gość nic nie robi, ma dużo wolnego czasu więc myśli co tu ukęcić na boku.
~tolek 2-09-2012 22:06
naczelniczka wydziału lokalowego powinna pokazac w jakich warunkach dzieki nieudolnosci i arogancji tego wydziału zyli ci ludzie przez tyle lat wysypisko smieci i wylęgarnia zarazy która powodowała zagrożenie zycia dla mieszkanców tego lokalu a wydział lokalowy miał to w nosie czy nie jest to arogancja tej władzy przyczynienie się do zagrozenia zycia przez niedopełnienie obowiązków służbowych powinno byc korane z urzędu .Ale przecież w tym miescie PO jest nie do ukarania chyba ze zajmie się tym niezależna prokuratura ciekawe kto pokryje koszty pustostanu przez tyle lat napewno nie poni naczelnik bo skrzydełka pana prezydenta sięgają daleko i nie pozwolą krzywdzić oddanych podwładnych mysle ze materjały z tego lokalu powinny ujrzeć swiatło dzienne i to by była bomba dla ratusza i prawda
~BEZDOMNY 3-09-2012 0:51
Taki stopień poniżania jak również gnębienia mieszkańców naszego miasta maskowany zmianami nazw jest wybitnie niehumanitarny i nieetyczny, tym bardziej że dla zatarcia swojej nieudolności osiągnięto wybitną specjalizację w zmianach nazw tego indolentnego i skostniałego tworu, a na to wszystko urzędnicy którzy zostali powołani do pomocy obywatelowi który było nie było jest ich chlebodawcą traktują ten urząd jak prywatny folwark. Polecam akta sprawy VII Cupr 603/03 Jelenia Góra VII Wydział Grodzki. A to dopiero wierzchołek góry lodowej. Mieszkańcy Miasta Jeleniej Góry jeżeli chcecie i macie coś do powiedzenia na temat w/w instytucji, jeżeli znane jest Wam partactwo oraz dewastacja budynków, jak również inne "dokonania" w/w instytucji o wielu nazwach piszcie: xyzet@interia.eu
~Pan25 3-09-2012 8:26
Jezu, przestańcie usprawiedliwiać tego najemcę. On zwyczajnie nie płacił należności, jak wynika z artykułu. Długi nie biorą się z powietrza. Nie wierzę, że najemca nie wiedział o naliczanym długu, tym bardziej że obciążenia kończą się pisemnym zawiadomieniem. Nawet największy bandyta jest informowany pisemnie o wyroku. Poza tym czytamy: „wszelkie rachunki i niedopłaty przychodziły na mnie” – no to w końcu przychodziły czy nie przychodziły? Zdecyduj się chłopie. Wszystko zostało pięknie wymienione: ścieki, woda, liczniki. Skoro miałeś wspólny to leży w Twoim interesie, żeby dopilnować spłacenia należności, co kończy się otrzymaniem pokwitowania.
~Mieszkaniec 3-09-2012 8:27
Chory brat mieszka i był właścicielem domku jednorodzinnego wartego kilkaset tysięcy złotych na Czarnym. Teraz ponoć przepisał go na córkę, ale nadal w nim mieszka. Trzeba mieć niezły tupet...
~Pan25 8;26 3-09-2012 8:31
"Nawet największy bandyta jest informowany pisemnie o wyroku." I to niestety nie jest PRAWDA Miedzy innymi na tym wożą się radcy prawni zgm-u i temida.
~Pan25 3-09-2012 8:39
Owszem jest informowany. A udowodnić można to bardzo łatwo. Wystarczy, że najemcy zostanie przedstawione jego własne pokwitowanie odbioru listu, a takową wiadomość trzeba doręczyć do rąk własnych. Jeżeli facet złożył choćby jeden podpis pod doręczonym listem o zadłużeniu to jest ugotowany.
~cd 3-09-2012 8:48
Przestańcie wylewać pomyje na pracowników Z G K i M, zrobiono co do nich należało: był najemcą a jednocześnie posiadł udziały w innych nieruchomościach, sprawa prosta: proszę opuścić lokal komunalny
~psps 3-09-2012 8:59
W naszym jeleniogórskim ZGM-ie czy jak tam teraz sie to nazywa to zawsze maja problemy z naliczaniem czynszów. A dostać od nich jakieś wydruki to łaska, której nie każdy otrzyma.
~BEZDOMNY 3-09-2012 9:03
Pełen szacun dla pracowników ZGK i M. Ale nie dla starej cwanej gwardii która kreci swoje lody.
~jakub 3-09-2012 11:55
dzięki tej starej gwardii która czuje się bezkarna tak wygląda działanie ZGKIM no i oczywiscie pełna aprobata wywrotowych działan przez pana prezydenta przecież trzeba miec swoich ludzi dyspozycyjnych do wszystkiego
~Lula 3-09-2012 14:17
To cwaniactwo pracowników ówczesnego ZGL ( to są teraz ci sami ludzie) poznałam osobiście na własnej skórze!. Po śmierci mamy -pomimo iż mieszkałam tam cały czas, wyszłam za mąż urodziłam dzieci - miałam straszne problemy z otrzymaniem przydziału. Przepychanki trwały prawie rok. Na koniec - sprawę już miałam kierować do sądu - z łaski otrzymałam przydział. Za jakiś czas okazało się - doniósł życzliwy - że na to mieszkanie mieli już swojaka!!! Wiec niech co niektórzy, nie bronią tak zawzięcie pracusiów z ZGKiM!! A Pan Prezydent mianując dyrektorem p. Lenarta - obiecał, że przyjrzy się dokładniej ich pracy no i co? Ano obiecanki cacanki a głupim i tak radość. Jeszcze trochę do wyborów czasu zostało!!!
~BEZDOMNY 4-09-2012 12:38
Szeregowi pracownicy ZGKiM wykonują to co do nich należy i swoją prace wykonują szybko i należycie. Decyzje zapadają jak wszyscy wiedzą wyżej, na poziomie "wspaniałej starej gwardyjskiej piątki". To nie zwykły pracownik rzuca kłody pod nogi petentom to góra. Jako bezdomny wiem coś na ten temat. A wybory nic nie zmienią jeżeli nie będzie jasnych, prostych oraz zrozumiałych dla wszystkich procedur.
~qw 5-09-2012 12:59
Taa a pan na pewno się przyzna że dostał pismo, na pewno. Pretensje jeszcze, że wyprowadzają do innego lokalu . W innych państwach jest tak, że nie płacisz to precz. Drażni mnie towarzystwo, wożące się na karkach normalnie pracujących. Ludzie po kilka lat wynajmują lokale na rynkowych zasadach a tu pan zdziwiony że mu zabierają za zadłużenie a ma gdzie mieszkać. Nie bójcie nic, w życiu się nie przyzna że coś dostał. Niech wynajmie od prywaciarza i zobaczy jak długo pomieszka bez opłat... .
~BEZDOMNY 5-09-2012 22:16
I ja też jestem za. Ale jeżeli to urzędnik się myli?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group