Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 10276
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z zabawą przez świat nauki

Poniedziałek, 7 marca 2011, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Z zabawą przez świat nauki
Fot. Agrafka
Nietypowy klown zajmujący się pedagogiką cyrku bawił dzieci w Akademii Nauki (Bankowa 8) w minioną sobotę. Najmłodsi poprzez zabawę mogli poszerzyć swoją percepcję i techniki szybkiego czytania.

Dzieci zawsze uczą się poprzez zabawę. Najlepszą formą nauki z tego działu jest żonglowanie, ponieważ wpływa na współdziałanie dwóch półkul, i dzieci, które opanowały technikę żonglowania potrafią łatwiej skupić się np. w szkole, łatwiej też się uczą i szybciej czytają.

- Zaprosiliśmy do Akademii Nauki klowna, który wystąpił przed dziećmi, pokazując ciekawe sztuczki. Rozbawiał także dzieci żartami, śpiewem, muzyką, tańcem, żonglerką oraz robieniem zwierzątek z baloników. Do zabawy wciągnął nie tylko dzieci, ale również rodziców. Klown ten zajmuje się pedagogiką cyrku i prowadzi także warsztaty dla dzieci i rodziców – powiedziała Beata Brzozowska właściciel Akademii Nauki.

Nauczyciele z Akademii Nauki prowadzą kursy szybkiego czytania dla dzieci w wieku od 3 lat. 10 marca zostanie utworzona nowa grupa dla dzieci 9 i 10-letnich, która będzie miała zajęcia nie tylko z technik szybkiego czytania, ale również z technik pamięciowych, umiejętności sporządzania notatek, odkrywania zasobów wewnętrznych, a wszystko obudowane „Galaktyczną przygodą Jedi”.

Dzieci wcielają się w rolę Galaktycznych Strażników Pokoju. Dostają listy, w których wypisane mają zadania do wykonania i doświadczenia z różnych dziedzin. Opanowują techniki radzenia sobie z własnymi emocjami i wykonują ćwiczenia karate. Koncentracja, cierpliwość, dobra pamięć, sprawność czytania, a także myślenia są cechami każdego rycerza Jedi, dlatego dzieci przez cały kurs szlifują te umiejętności.

26 marca w sobotę o godzinie 16.00 oraz w każdy czwartek prowadzone są zajęcia teatralne z aktorem jeleniogórskiego Teatru Norwida Tadeuszem Wnukiem, który czyta dzieciom bajki.

W najbliższym czasie będą prowadzone również zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, podczas których dzieci będą mogły np. malować rękami. Wkrótce ruszą także zajęcia dla mam z dziećmi w wieku od urodzenia do 4 lat, oparte na wierszykach, rymowankach, śpiewankach, co też bardzo stymuluje rozwój dziecka.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group