Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 12069
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Z seniorami w sieci

Środa, 14 kwietnia 2021, 11:17
Autor: 112
Jelenia Góra: Z seniorami w sieci
Fot. Archiwum Policji
Już trzecie spotkanie z seniorami w sieci zorganizowali jeleniogórscy policjanci. Prowadziła je funkcjonariuszka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, a gościem specjalnym była kierownik Inspektoratu ZUS w Jeleniej Górze.

Celem takich działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces.

Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

Seniorzy, którzy uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym uzyskali informacje, do jakich zdarzeń doszło w regionie w ostatnim miesiącu. Policjantka omówiła również różnego rodzaju oszustwa internetowe.

Przedstawicielka Inspektoratu ZUS Jelenia Góra mówiła między innymi o bezpiecznej wizycie w ZUS oraz o waloryzacji rent i emerytur. Seniorzy mogli zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po odpowiadała policjantka i zaproszony gość.

Relację ze spotkania można zobaczyć w serwisie YouTube, na profilu Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pod linkiem:

Kolejne odbędzie się 10 maja w godzinach 9.00-9.30 w serwisie YouTube na profilu Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pod linkiem:

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
1
20%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group