Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 3631
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z samochodami, ale bezpieczniej!

Wtorek, 21 września 2010, 14:50
Aktualizacja: Środa, 22 września 2010, 7:49
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Z samochodami, ale bezpieczniej!
Fot. Angela
Jutro obchodzony będzie „Międzynarodowy dzień bez samochodów”. Jak pokazuje życie, tylko nieliczni kierowcy odstawiają swoje pojazdy wybierając spacer lub rower. Dlatego strażnicy miejscy postanowili, że nie będą namawiać dorosłych do zmian, ale zajmą się krzewieniem dobrych nawyków wśród najmłodszych. Od dzisiaj rozpoczęli cykl prelekcji i spotkań.

Siedzibę straży miejskiej odwiedzili dziś przedszkolacy z „Bajki”. Około 60 maluchów zapoznało się z zasadami bezpiecznego poruszania się w drodze do przedszkola, przechodzenia przez jezdnię czy reagowanie na czerwone światło. Maluchy zwiedziły też nową siedzibę strażników i odwiedziły centrum miejskiego monitoringu wizyjnego.

– W nowym roku szkolnym jest to pierwsze ze spotkań z przedszkolakami. Kolejne odbędą się w placówkach przedszkoli. Jeszcze w tym tygodniu odwiedzimy m.in. Okrąglaczek i Przedszkole nr 4 w Jeleniej Górze. Z jednej strony dzieci bawią się z nami, a z drugiej rozmawiamy z nimi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym – mówi Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Na przedszkolach akcja krzewienia bezpieczeństwa się jednak nie skończy. Do końca października strażnicy miejscy odwiedzą też wszystkie pierwsze klasy szkół podstawowych. – Wczoraj odbyło się pierwsze z takich spotkań w Szkole Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze, gdzie dzieci dowiedziały się nie tylko jak bezpiecznie dotrzeć z domu do szkoły przechodząc przez jezdnię, ale również co powinny zrobić, gdy podejdzie do nich obca osoba, jakich sytuacji unikać. Mówiliśmy też o przemocy w szkole, o niebezpieczeństwach czyhających poza boiskiem szkolnym czy o szkodliwości palenia papierosów – mówi Sławomir Zakrocki ze Straży Miejskiej.

Podobne zajęcia odbędą się również w bursach szkolnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group