Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4710
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

WROCŁAW/JELENIA GÓRA: Z ratusza na fotel wicemarszałka województwa

Czwartek, 23 lipca 2009, 16:53
Aktualizacja: Piątek, 24 lipca 2009, 7:50
Autor: Mar
WROCŁAW/JELENIA GÓRA: Z ratusza na fotel wicemarszałka województwa
Jerzy Łużniak zastąpi na stanowisku wicemarszałka dolnośląskiego Piotra Borysa, który został eurodeputowanym. Obaj panowie razem na konferencji w styczniu 2009 roku w ratuszu jeleniogórskim.
Fot. TEJO
Dzisiaj obraduje sejmik dolnośląski. Wśród innych spraw radni wojewódzcy mieli dzisiaj zdecydować o obsadzeniu wakującego miejsca po Piotrze Borysie, który został wybrany do Parlamentu Europejskiego.

Jego miejsce już oficjalnie zajął dzisiaj Jerzy Łużniak, jedyny kandydat koalicji rządzącej urzędem marszałkowskim. W głosowaniu zdobył wystarczającą liczbę głosów. Na 35 obecnych radnych za jego kandydaturą było 30, dwóch było przeciw a trzech radnych wstrzymało się od głosu. Wicemarszałek Łużniak przejmie po swoim poprzedniku zakres obowiązków dotyczących, między innymi, oświaty i kultury.

Dotychczasowy zastępca prezydenta Jeleniej Góry będzie prawdopodobnie pełnił funkcję w jeleniogórskim magistracie do powrotu swojego pryncypała. Marek Obrębalski jest teraz na urlopie.

Teraz przed prezydentem staje zadanie znalezienia następcy Jerzego Łużniaka. Mówi się o Jerzym Lenardzie, Zofii Czernow, Hubercie Papaju i Lucynie Januszewskiej. Ostatnia dwójka jednak stanowczo dementuje te pogłoski i mówi, że ani nie dostali takiej propozycji, ani nie zamierzają z niej skorzystać, nawet gdyby się pojawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group