Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9509
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Z ratusza do klasy

Czwartek, 2 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 5 marca 2006, 13:07
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Bogusław Gałka, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, zamienia gabinet w ratuszu na salę lekcyjną. Wiceprezydent od 1 lutego pracuje w weekendy jako nauczyciel w policealnym studium, w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych.

Zastępca prezydenta, któremu podlega w mieście m.in. sfera oświaty, zamierza skorzystać z wcześniejszych nauczycielskich uprawnień emerytalnych. B. Gałka jako nauczyciel pracował w swoim życiu 22 lata. Ma prawo do wcześniejszej emerytury, ale warunkiem uzyskania tego świadczenia jest bycie czynnym „belfrem”, czyli musi pracować w szkole lub w innej placówce oświatowej.

- Tu chodzi o pragmatyzm. Mam uprawnienia do uzyskania świadczenia, więc dlaczego mam z nich nie skorzystać. Praca w szkole w żaden sposób nie koliduje z pracą w urzędzie miasta. Mam zajęcia w studium, z dorosłymi ludźmi - mówi B. Gałka.

Wiceprezydent uczy przedmiotów specjalistycznych: prowadzi pracownię badań laboratoryjnych oraz zajęcia z marketingu. Dotychczas przedmiotów tych uczył dyrektor szkoły Tadeusz Kowaleczko, który musiał zrezygnować z dodatkowych godzin dydaktyki z powodów zdrowotnych. I, jak dodaje B. Gałka, nie było nauczycieli tych przedmiotów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
896
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group