Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8064
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Z "Pytania na śniadanie" do Handlówki

Sobota, 5 marca 2022, 10:28
Aktualizacja: 10:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Z "Pytania na śniadanie" do Handlówki
Fot. Przemek Kaczałko
Jakub Steuermark poprowadził warsztaty kulinarne w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2 w Jeleniej Górze. Młodzi kucharze mieli okazję współpracować z kulinarnym mistrzem znanym m.in. z programu "Pytanie na śniadanie".
Trochę inaczej pracuje się w szkole, a inaczej pod okiem wybitnego szefa. Uczniowie mają okazję poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności - powiedziała Renata Rachwał, dyrektorka ZSLiZ Nr 2, która zapowiada, że kolejni mistrzowie kuchni będą zapraszani do popularnej Handlówki.

Gość szkoły wraz z uczniami przygotował specjały kuchni włoskiej.

Jak kuchnia włoska to dwie ważne rzeczy - będziemy zagniatać świeży makaron, kroić dwa różne cięcia, a do tego sosy bolognese, puttanesca i carbonara. Druga rzecz to risotto z szafranem, a także z krewetkami i rybą - zapowiadał przed przystąpieniem do warsztatów Jakub Steuermark, który przyznaje, że młodzież ma bardzo dobrych nauczycieli, ale wizyta osoby z zewnątrz również cenna. - To jest ciężki zawód i za każdym razem staram się to pokazać - my się tu bawimy, ale robota musi być wykonana - podkreślił gość placówki, który zapowiada, że ma już pomysły na rozwój absolwentów Handlówki, gdyż w tym zawodzie pracy nie brakuje.

Twoja reakcja na artykuł?

57
89%
Cieszy
3
5%
Hahaha
2
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
1
2%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group