Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8921
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z pozytywną energią do dzieci

Piątek, 19 czerwca 2009, 13:44
Aktualizacja: 13:45
Autor: EnergiaPro
JELENIA GÓRA: Z pozytywną energią do dzieci
Fot. EnergiaPro
EnergiaPro zakończyła piątą edycję autorskiej Akcji „Domy Pozytywnej Energii”. Finał–niespodzianka, podczas którego laureatom zostały wręczone nagrody, odbył się we Wrocławskim Teatrze Lalek, który od dwóch lat jest partnerem akcji. Blisko 200 wychowanków domów dziecka z Dolnego Śląska i Opolszczyzny poznawało tajniki teatru.

Akcja każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem domów dziecka z Dolnego Śląska i Opolszczyzny. To zrozumiałe, ponieważ nagroda, o którą mogą walczyć, jest naprawdę zauważalna w ich budżecie. Organizując akcję Domy Pozytywnej Energii EnergiaPro wspiera finansowo domy dziecka dążąc do poprawy warunków bytowych dzieci. Udział w Akcji mobilizuje jej wychowanków do realizacji wspólnego celu i wyzwala w nich poczucie odpowiedzialności za miejsce, w którym żyją. Z relacji laureatów Akcji z lat ubiegłych wynika, że wygrana kwota jest nieocenioną wręcz pomocą. Dzięki niej komfort życia dzieci znacznie wzrósł.

Formuła konkursu jest prosta. Domy Dziecka nadsyłają prace związane z tematem przewodnim danej edycji Akcji, które następnie są oceniane przez Kapitułę. W tym roku tematem przewodnim był „Voltek” jako wysłannik przyszłości ratujący ziemię”. Większość nadesłanych prac to namalowane obrazki ilustrujące historie z życia Voltka, ale pojawiły się też historyjki pokazujące, co Voltek robi, aby chronić środowisko.

Każdego roku dziesięć domów z największą ilością punktów zostaje laureatami i, oprócz nagrody pieniężnej, otrzymuje zaszczytny tytuł „Domu Pozytywnej Energii”. Rywalizacja o ten tytuł i nagrodę nie jest prosta i nie zawsze udaje się ją zdobyć za pierwszym razem. Jednak cierpliwość zostaje nagrodzona. Kilku tegorocznych laureatów walczyło wytrwale od początku prowadzenia Akcji i udało się!

Głównym celem przedsięwzięcia jest to, by wszystkie domy dziecka, które znajdują się na terenie działania spółki, zostały laureatami Akcji i tym samym uzyskały tytuł „Dom Pozytywnej Energii”. Jeśli nie udało się w tym roku, szanse na wygraną w następnej edycji rosną, gdyż zgodnie z regulaminem konkursu laureaci poprzednich edycji nie mogą brać ponownie udziału w walce o 50 tys. zł. Mogą natomiast zgłosić dwóch uczniów do prowadzonego przez EnergięPro programu stypendialnego. Nagroda dla nich to 10 tys. zł do wykorzystania na cele naukowe w przeciągu najbliższych 3 lat. Dzięki temu pomoc nie ogranicza się do jednorazowej akcji przeznaczonej dla placówek, ale rozszerza się na zdolne i ambitne dzieci – wychowanków tychże domów dziecka.

W tym roku jedną z głównych nagród odebrało Ognisko Wychowawcze dla Dziewcząt z Lubania, a stypendia otrzymali Justyna Więczkowska z Domu Dziecka im. Jordana w Bolkowie oraz Kamil Mieszko Załupka z Domu Dziecka nr 2 „Dąbrówka” w Jeleniej Górze.

Nowością była dodatkowa konkurencja na najlepszy scenariusz teatralny. Pomysłodawcą jest Robert Skolmowski – Dyrektor Teatru Lalek. Nagrodą dla zwycięzców jest udział w tygodniowych warsztatach teatralnych z aktorami, wystawienie swojego przedstawienia na prawdziwej scenie, a następnie trasa po Dolnym Śląsku w Bajkobusie należącym do Teatru Lalek.

W tej konkurencji niepokonany okazał się Dom Dziecka nr 2 „Dąbrówka” w Jeleniej Górze za scenariusz „Moja przygoda z Voltkiem, czyli jak Stypek pokochał fizykę”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1011
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group