Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 4930
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Z Parku Zdrojowego giną rośliny. A jest monitoring!

Poniedziałek, 25 listopada 2013, 7:35
Aktualizacja: Wtorek, 26 listopada 2013, 7:35
Autor: Mea
Jelenia Góra: Z Parku Zdrojowego giną rośliny. A jest monitoring!
Fot. Mea
– Posadziliśmy w Parku Zdrojowym ok. półtora tysiąca cebulek żółtych żonkili. Kilkaset zostało już skradzionych – alarmuje Mieczysław Gawryjołek z firmy „Ogród” zajmującej się pielęgnacją parku. Ktoś też wykopał sadzonki różnobarwnych bratków mrozoodpornych, które mają kwitnąć całą zimę.

- Ledwo posadziliśmy półtora tysiąca żonkili z planowanych trzech tysięcy, a już po kilku dniach wiele z nich zniknęło. Sprawę zgłosiłem policji. Mam nadzieję, że dzięki monitoringowi złodziej zostanie ujęty. Obawiam się o kolejne kwiaty, które posadziliśmy – mówił Mieczysław Gawryjołek.

- Bratki mrozoodporne zostały posadzone po raz pierwszy w Parku Zdrojowym. Ich oryginalność polega na tym, że kwitną również w zimie, a wiosną rozrastają się jeszcze bardziej. Posadziliśmy je na trzech rabatach. Dwie z nich znajdują się przy fontannach, a trzecia za Zdrojowym Teatrem Animacji, na tzw. widoku – relacjonuje Mieczysław Gawryjołek.

To nie jedyne rośliny, które zimą będą zdobić park barwnymi kwiatami. – Na przełomie lutego i marca na żółto zakwitnie oczar, który będzie można zobaczyć przy Termach Cieplickich oraz koło kapliczki – dodał.

W miejscu kradzieży jest kamera skierowana akurat na wejście do Term Cieplickich, więc również na miejsca skąd skradziono cebulki żonkili. – Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie, monitoring został zabezpieczony, ustalany jest sprawca kradzieży – informuje Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Mimo jesieni w parku wiele się dzieje. Została już uprzątnięta niecka, która w przyszłym tygodniu ma zostać napełniona ciepłą wodą termalną, co będzie stanowić kolejną atrakcję.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group