Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 5703
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION/ ŚWIAT: Z obiektywem na podbój krajów bałtyckich

Niedziela, 12 października 2008, 8:16
Aktualizacja: 8:17
Autor: Ania
REGION/ ŚWIAT: Z obiektywem na podbój krajów bałtyckich
Fot. Archiwum
Karkonoscy fotograficy, którzy na przełomie września i października przebywali w Estonii, wzbudzili ogromne zainteresowanie wśród tamtejszej ludności.

Na zaproszenie Agencji Artystycznej „Un Canto” z Tallina, zorganizowano tam dwie wystawy fotograficzne. Rangę imprezy podniósł Tomasz Chłoń, ambasador Rzeczpospolitej Polski w Estonii, który odwiedził ekspozycję. –

Przywieziona przez nas wystawa odniosła ogromny sukces, byliśmy także zaszczyceni faktem, że miejscem, jaki na nią przeznaczono była Biblioteka Narodowa w Tallinie. – powiedział Marek Mikrut, organizator przedsięwzięcia. Przed otwarciem naszej wystawy, odbywał się tam Kongres Mniejszości Narodowych, który zbiegł się z naszymi przygotowaniami do wernisażu.

Dzięki temu obecni tam ludzie zapoznali się wcześniej ze zrobionymi przez nas fotografiami, wiedzieli czego mogą się spodziewać po naszej prezentacji
Swoje fotografie w Estonii prezentowali Jacek Szczerbaniewicz, Marian Bochynek, Zbigniew Kulik, Jacek Kunikowski oraz Marek Mikrut.

Materiały promocyjne na tą wystawę przygotowały: Związek Gmin Karkonoskich oraz jeleniogórskie starostwo. W Estonii nie ma gór, a wielu ze zwiedzających nigdy nie było w Polsce. Dlatego prezentowana w Tallinie i Narwy prezentacja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Pobyt polskich fotografików wystarczył, aby estońscy mistrzowie obiektywu zapragnęli przyjechać do nas i zaprezentować swoje prace.

– Chcemy zorganizować im wystawę. Poprosili także o to, żeby uczestniczyli w niej także nasi muzycy i malarze. Mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować ten pomysł wiosną 2009 roku – dodaje Marek Mikrut.

W podobny sposób artyści z Karkonoszy nawiązali współpracę z Austriakami. Poprzez prezentację zdjęć i dzieł sztuki udało się doprowadzić do wymiany młodzieży i wielu innych wymiernych osiągnięć, z których skorzystali zarówno mieszkańcy Kotliny Jeleniogórskiej, jak i Austriacy z Tyrolu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group