Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8430
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z nudy podkładają ogień

Piątek, 21 sierpnia 2009, 17:06
Aktualizacja: 17:16
Autor: Angela
Podpalone opony, śmietniki oraz skoszona trwała złożona na stosach i przeznaczona do wywózki – do takich zdarzeń wyjeżdżali w ostatnim czasie strażacy, którzy tracili swój czas i siły by ugasić to, co podpalili bezmyślni wandale. Do tego dochodzą też wykorzystane na wyjazd pieniądze podatników. Najczęściej sprawcami są nieletni, chociaż nie brakuje też „pomysłowych” dorosłych. Jedni i drudzy z podkładania ognia robią sobie zabawę, bo nikt nie reaguje na ich zachowanie.

Sprawcy podkładają ogień, po czym obserwują jak gaszą to strażacy – o tym wiedzą niemal wszyscy, jednak na zatrzymanie wandali decyduje się niewielu mieszkańców. Świadkowie podpaleń zapytani przez policję czy straż miejską o podpalaczy, sądzą że nic nie widzieli i nic nie słyszeli.

Dzisiaj około godziny 13.30 przy ulicy Lwóweckiej – Grunwaldzkiej, na tyłach budynków bazy budowlanej podpalone zostało dzikie wysypisko śmieci wraz z oponami. Ogień i dym unosił się wysoko, więc i gapiów zebrało się wielu, głównie nieletnich. Sprawców nie udało się ustalić, chociaż teren, na którym doszło do podpalenia widoczny jest z większości okien okolicznych budynków. Wczoraj około godziny 21.00 podpalono skoszoną trawę przy ulicy Jana Pawła II w kierunku drogi na Zgorzelec. Tam również sprawcy uciekli, przez nikogo niezauważeni. Prawdziwą plagą są też podpalenia koszy na śmieci. Co tydzień strażacy wyjeżdżają do kilkunastu takich zdarzeń. W wielu przypadkach podpalacze pozostają nieznani i ...bezkarni.

- Najwięcej zgłoszeń jest podczas weekendu, kiedy nieletni wracają z zakrapianych imprez i po drodze urządzają sobie zabawę – przyznają strażacy.

Podpalacze powinni jednak pamiętać, że za takie zabawy czekają ich słone konsekwencje. W przypadku nieletnich sprawa trafia do sądu rodzinnego i nieletnich. Dorośli są karani mandatami karnymi do 500 złotych, karą aresztu lub nagany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1205
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group