Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2737
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z książką na walizkach. Pisarze dzieciom w Książnicy

Piątek, 3 czerwca 2011, 7:42
Aktualizacja: 7:44
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Z książką na walizkach. Pisarze dzieciom w Książnicy
Fot. Petr
Wczoraj w Jeleniogórskim Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem, przygotowane w ramach: „Z książką na walizkach”, tj. VIII Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami.

Paweł Beręsewicz – pisarz, poeta, tłumacz, leksykograf; autor powieści, opowiadań i licznych wierszy dla dzieci, laureat nagrody „Guliwera” i Nagrody Literackiej Kornela Makuszyńskiego, opowiedział młodym czytelnikom o perypetiach pisarza w Książnicy Karkonoskiej. Podczas spotkania, w którym uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z Jeleniej Góry i okolic, nie zabrakło bynajmniej wtrętów związanych z bohaterami najpopularniejszych wydań autora, jak również jego życia prywatnego.

Dzieci, które przybyły dziś do Książnicy Karkonoskiej w towarzystwie nauczycieli i opiekunów, bardzo interesowało np.: kiedy pisarz zakochał się po raz pierwszy, jakie imię nosi jego żona, ile „zarabia się” na wydawaniu książek itp. Było radośnie i z wielkim uśmiechem, słowem – z myślą o dzieciach i jak najbardziej dla dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group