Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7580
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Z kartą rabatową w ręku będzie taniej

Piątek, 10 lutego 2012, 8:34
Aktualizacja: Środa, 26 sierpnia 2020, 5:29
Autor: Agrafka
Od maja będzie można korzystać ze zniżek na różnorodne atrakcje turystyczne zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie Karkonoszy. Wszystko dzięki międzynarodowej karcie rabatowej, która na początek ma obowiązywać w 30 placówkach: hotelach, restauracjach, zabytkach i muzeach.

Wczoraj w Karpaczu odbyła się narada zorganizowana przez przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Jerzego Pokoja, która dotyczyła wprowadzenia w naszym regionie turystycznych kart rabatowych.
W Czechach można już z nich korzystać i to właśnie nasi sąsiedzi wyszli z inicjatywą wydania jednej karty dla Karkonoszy. 28 lutego odbędzie się już robocze spotkanie, gdyż Czesi chcieliby jak najszybciej wprowadzić karty rabatowe dla całych Karkonoszy.

Każda osoba z naszego kraju lub z zagranicy zainteresowana spędzeniem urlopu w Karkonoszach może wykupić taką kartę, a po jej aktywacji w ciągu 14 dni korzystać ze zniżek na obiekty turystyczne, hotelarskie, gastronomiczne, czy też SPA zarówno w Kotlinie Jeleniogórskiej, jak i po czeskiej stronie Karkonoszy. Wkrótce zostanie ustalona lista zabytków, których przedstawiciele przystąpią do projektu, a także punktów hotelarskich i gastronomicznych. Zniżki będą różne: 10, czy 20 procentowe rabaty np. na bilet do Muzeum Zabawek w Karpaczu, czy na basen i do sauny w Szklarskiej Porębie.

- Taki system umożliwi również dokładniejsze sprawdzenie ilości turystów, którzy przyjeżdżają do naszego regionu. Szczególnie Czesi są zainteresowani tego rodzaju ułatwieniem podróży, gdyż podobny system kart rabatowych sprawdził się u nich, przyciągnął wielu turystów i pozwolił wybrać te najatrakcyjniejsze miejsca do zwiedzania. Karty służą do zintensyfikowania działalności promocyjnej - mówi Jacek Włodyga, starosta jeleniogórski.

Warto podkreślić, że całe przedsięwzięcie zostanie sfinansowane wyłącznie ze sprzedaży kart, a lista obiektów będzie się wciąż poszerzać.
- Jest duże zainteresowanie tym pomysłem i ważne by osoba chcąca skorzystać z karty rabatowej miała do dyspozycji informator z opisami zabytków, muzeów, czy wyciągów i stoków narciarskich – dodaje Jacek Włodyga.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group