Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6370
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Z Karpacza do Görlitz – bliżej natury

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 8 maja 2011, 8:43
Aktualizacja: 9:39
Autor: RED
Fot. MT
Uczniowie Szkoły 707 w Karpaczu pojechali w miniony piątek na nietypową wycieczkę do przygranicznego Görlitz (Niemcy), gdzie zwiedzili placówki promujące piękno przyrody i jej dzieje.

W planie wycieczki były odwiedziny Naturschutz-Tierpark Görlitz, który jest nie tylko oazą w środku miasta, ale również bardzo wyjątkowym ogrodem zoologicznym. Działające od półwiecza ZOO daje możliwość obejrzenia około pięciuset zwierząt przebywających w warunkach zbliżonych do naturalnych. Dzieciom szczególnie podobała się zagroda wiejska ze zwierzętami do głaskania oraz zagroda pand czerwonych z chińskim pawilonem. Co ciekawe, Niemcy zadbali zarówno o informacje w języku polskim, jak i personel, który włada naszą mową.

Uczniowie ze Szkoły 707 odwiedzili także Muzeum Przyrodnicze w Görlitz odległe od granicy o około półtora kilometra. Muzeum znajduje się w centrum przy Marienplatz w starej zabytkowej kamieniczce. W placówce o imponujących zbiorach można poznać przyrodę z całego świata, którą ilustrują wystawy pokazujące geologię regionu, życie w glebie, świat roślin i zwierząt Górnych Łużyc, suchej sawanny, wilgotnych lasów tropikalnych. Znajduje się tu także wiwarium, w którym można zobaczyć żywe zwierzęta ze wszystkich kontynentów.

Po słodkim posiłku i spacerze po starówce wycieczka udała się na Wyspę Kultury (Kulturinsel), gdzie znajduje się urządzony w pełni naturalnej scenerii park rozrywki z labiryntami, rzeźbami z drewna i kamienia, ścieżkami oraz zwierzętami. Wrażenia po wycieczce są niezapomniane, tym bardziej że odległe o około 70 kilometrów od Kotliny Jeleniogórskiej Görlitz wciąż pozostaje dla wielu Polaków miastem nieznanym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Czarownica 8-05-2011 19:01
Mundurki szkolne- TO JEST TO! Świetne te dzieciaki !
~bezp.jazda 9-05-2011 1:18
Wycieczka dzieciaczków na 100% była udana pod względem bezpieczeństwa,bo znając kierowcę pana S. JAZDA Z NIM JEST ZAWSZE BEZPIECZNA I PROFESJONALNA!!!!GDYBY WSZYSCY TAK JEZDZILI TO NASZE WYCIECZKI BYŁYBY BEZPIECZNE!!!!WIEM BO MIAŁEM TĄ PRZYJEMNOŚĆ Z NIM JEŻDZIĆ!!!!TO JEST PROFESJONAŁ!!!PANIE S.WIĘCEJ TAKICH PRZEWOŻNIKÓW JAK PAN!!!WIELKIE BRAWA!!!!!
~uczeń 26-05-2011 0:40
NUDY ZIOMKI

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group