Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 6045
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z Karpacza do Görlitz – bliżej natury

Niedziela, 8 maja 2011, 8:43
Aktualizacja: 9:39
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Z Karpacza do Görlitz – bliżej natury
Fot. MT
Uczniowie Szkoły 707 w Karpaczu pojechali w miniony piątek na nietypową wycieczkę do przygranicznego Görlitz (Niemcy), gdzie zwiedzili placówki promujące piękno przyrody i jej dzieje.

W planie wycieczki były odwiedziny Naturschutz-Tierpark Görlitz, który jest nie tylko oazą w środku miasta, ale również bardzo wyjątkowym ogrodem zoologicznym. Działające od półwiecza ZOO daje możliwość obejrzenia około pięciuset zwierząt przebywających w warunkach zbliżonych do naturalnych. Dzieciom szczególnie podobała się zagroda wiejska ze zwierzętami do głaskania oraz zagroda pand czerwonych z chińskim pawilonem. Co ciekawe, Niemcy zadbali zarówno o informacje w języku polskim, jak i personel, który włada naszą mową.

Uczniowie ze Szkoły 707 odwiedzili także Muzeum Przyrodnicze w Görlitz odległe od granicy o około półtora kilometra. Muzeum znajduje się w centrum przy Marienplatz w starej zabytkowej kamieniczce. W placówce o imponujących zbiorach można poznać przyrodę z całego świata, którą ilustrują wystawy pokazujące geologię regionu, życie w glebie, świat roślin i zwierząt Górnych Łużyc, suchej sawanny, wilgotnych lasów tropikalnych. Znajduje się tu także wiwarium, w którym można zobaczyć żywe zwierzęta ze wszystkich kontynentów.

Po słodkim posiłku i spacerze po starówce wycieczka udała się na Wyspę Kultury (Kulturinsel), gdzie znajduje się urządzony w pełni naturalnej scenerii park rozrywki z labiryntami, rzeźbami z drewna i kamienia, ścieżkami oraz zwierzętami. Wrażenia po wycieczce są niezapomniane, tym bardziej że odległe o około 70 kilometrów od Kotliny Jeleniogórskiej Görlitz wciąż pozostaje dla wielu Polaków miastem nieznanym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group