Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 4102
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

z Just Swim bezpiecznie nad wodą

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 20 czerwca 2018, 6:08
Autor: Anna Bartkiewicz
Fot. Użyczone
Na początku tego roku Klub Sportowy Just Swim Jelenia Góra przeprowadził w jeleniogórskich przedszkolach serię prelekcji dla dzieci dotyczącą bezpiecznego przebywania w wodzie i nad wodą. Analogiczne zajęcia przeprowadzone zostały w czerwcu w jeleniogórskich szkołach podstawowych.
- W naszej działalności kładziemy ogromny nacisk na edukowanie dzieci w kwestii bezpiecznego przebywania w wodzie i nad wodą. Niestety, świadomość tego jak niebezpieczna jest woda i jak postępować, aby czas spędzony na kąpieliskach był czasem spokojnym i bezpiecznym jest wciąż mała. Naszym priorytetem jest edukacja dzieci ponieważ wiedza zapewni im bezpieczeństwo - mówi Marcin Binasiewicz trener KS Just Swim.

Podczas prowadzonych prelekcji dzieci poznały podstawowe oznakowania, jakie występują na kąpieliskach oraz zasady bezpiecznego przebywania nad wodą, zapoznały się z pracą ratownika, nauczyły jak postępować w sytuacjach zagrożenia. Zajęcia dedykowane były uczniom klas I-III z jeleniogórskich szkół podstawowych.

Klub już teraz zapowiada kontynuowanie prelekcji w przyszłym roku szkolnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group