Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6472
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Z Janiną Peikert o Nowej Zelandii

Niedziela, 1 marca 2015, 8:26
Aktualizacja: 8:28
Autor: Manu
Jelenia Góra: Z Janiną Peikert o Nowej Zelandii
Fot. Janina Peikert
W najbliższy czwartek (5.03) o godz. 19.00 w Muzeum Przyrodniczym (przy ul. Cieplickiej 11 A; w kompleksie pocysterskim) rozpocznie się prelekcja multimedialna pt. “Nowa Zelandia – kraj niezwykły”. Spotkanie poprowadzi Janina Peikert. Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona).

- Nowa Zelandia to kraj wyspiarski (na południowo-zachodnim skraju Pacyfiku) mający powierzchnię o 14 proc. mniejszą od Polski – opowiada prelegent Janina Peikert. - Jego krajobraz jest bardzo urozmaicony: ciągnące się dziesiątki kilometrów, jedne przy drugich, pastwiska owiec i bydła, lasy, gejzery, wulkany, lodowce, fiordy, jeziora, wysokie góry, ocean. Fascynujący kalejdoskop widoków i wrażeń.

- Nową Zelandię zamieszkuje 4-milionowe, wielonarodowościowe, wielowyznaniowe społeczeństwo. Rdzenni Maorysi stanowią zaledwie ok. 8 proc. mniejszość narodową. Ludzie są mili, uprzejmi, uśmiechnięci. Tu wszyscy szanują ciężką pracę, każdą pracę. Tu przepisy i prawo są po to, by ich przestrzegać, a obowiązki, by wykonywać je sumiennie, rzetelnie i z uśmiechem; ochoczo, ale bez nadmiernego pośpiechu.

Janina Peikert od kilkudziesięciu lat jest zapaloną podróżniczką. Była już w ponad 50. krajach, na sześciu kontynentach. Fascynują ją niezwykłości rzeczy pozornie zwyczajnych i napotkani ludzie. Długoletnie zamiłowanie do fotografii przerodziło się w pasję prezentacji cudowności elementów przyrody i świata. Od roku 2007 jest członkiem Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz członkiem rzeczywistym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. Jest także założycielką Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group