Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7330
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Z geografią za pan brat. Poznali uroki Szklarskiej Poręby

Poniedziałek, 13 lutego 2012, 8:57
Aktualizacja: 8:57
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Z geografią za pan brat. Poznali uroki Szklarskiej Poręby
Fot. Organizator
Siedemdziesięciu trzech najlepszych młodych geografów z województwa dolnośląskiego i opolskiego zmagało się z wiedzą w XXXVIII Olimpiadzie Geograficznej, która odbyła się w miniony weekend w Szklarskiej Porębie. Nie zabrakło ekspozycji turystyczno–krajoznawczych i wystawy minerałów.

Olimpiada Geograficzna odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mi-strzostwa Sportowego im. J.I. Sztaudyngera dzięki pomocy sponsorów i organów administracji samorządowej ze starostą jeleniogórskim na czele.

Pierwszy dzień rozpoczął się od trzystopniowej część pisemnej obejmującej za-gadnienia z zakresu geografii fizycznej, ekonomiczno-społecznej, geologii i kar-tografii. Do drugiej części zakwalifikowało się 21 uczestników, którzy musieli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności w formie ustnej, przed gronem ju-rorskim pod przewodnictwem dr. hab. Zdzisława Jarego z Uniwersytetu Wrocławskiego.

W przerwach pomiędzy poszczególnymi etapami uczestnicy olimpiady oglądali przygotowane przez ZSO i MS im. J.I. Sztaudyngera ekspozycje poświęcone walorom turystyczno-krajoznawczym Szklarskiej Poręby i okolic: prezentację multimedialną zdjęć wykonanych przez uczniów i nauczycieli, wystawę minerałów Dolnego Śląska z bogatych zbiorów rodziny Naumowiczów. Dzięki trosce i doświadczeniu Zdzisława Gasza wieloletniego współorganizatora olimpiad geograficznych, uczestnicy miło wspominają swój pobyt w Szklarskiej Porębie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group