Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 4843
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Z akitą ku szczytom Karkonoszy

Poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 7:32
Aktualizacja: 7:33
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Z akitą ku szczytom Karkonoszy
Fot. Agrafka
Wybrali się na Śnieżkę, aby zaprotestować przeciwko przemocy wobec zwierząt. W wycieczce wzięło udział 30 właścicieli psów rasy akita, wraz ze swoimi pupilami.

Pomysłodawcami akcji jest fundacja Akity w Potrzebie, która w ten sposób zaprotestowała w sobotę przeciwko przemocy wobec zwierząt oraz opieszałości urzędów w wydaniu decyzji o odebraniu właścicielowi psa Aresa, nad którym obecnie fundacja sprawuje opiekę. Przypominamy, że Ares, to pies z Nowej Soli, który w czerwcu br. został odebrany właścicielowi przez Straż Ochrony Zwierząt z Zielonej Góry.

Uczestnicy wyruszyli z Ośrodka Szkolenia dla Psów, który znajduje się pod Górą Szybowcową.
– Zebrali się hodowcy i miłośnicy psów rasy akita wraz ze swoimi pupilami oraz psy, które dzięki naszej fundacji Akity w Potrzebie zostały zaadoptowane, czyli znalazły nowe domy. Wyprawą na Śnieżkę chcieliśmy zwrócić uwagę na problem bezdomności psów, szczególnie w okresie wakacji. Impreza ta zbiega się z dniem przyjęcia nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Mamy nadzieję, że wprowadzone tam zmiany przyniosą pożądany efekt – powiedział Waldemar Leszczyński, właściciel firmy Psicholog w Jeleniej Górze.

W wycieczce wzięły udział psy rasy akita japońskie, amerykańskie oraz miksy. Dwa pupile, które znajdują się na razie pod opieką fundacji szukają nowego domu. Czarna akita wabi się Kira i ma dopiero roczek. Przebywa aktualnie w schronisku. Fundacja pomaga w znalezieniu jej domu. Rudawy Wiking ma cztery lata i też szuka nowego właściciela.

- Jestem dumną właścicielką akity amerykańskiej. Ta rasa jest dla ludzi z charakterem. Jest to pies wyzwanie i zarówno przyjaciel, ale to nie typ pupila-przytulanki - powiedziała Małgorzata Wojtas, lekarz weterynarii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group