Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5607
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Yellow Umbrella w Szklarskiej Porębie

Wiadomości: Szklarska Poręba
Czwartek, 3 grudnia 2015, 7:12
Aktualizacja: 7:15
Autor: Org
Fot. Archiwum Organizatora
Yellow Umbrella już od 20 lat utrzymuje się w czołówce najlepiej brzmiących zespołów reggae–ska w Niemczech. Grupa wystąpi 4 grudni o godz.21.00 w Cafe Park Esplanada. Wstęp kosztuje 20 zł.

Siedmioosobowa orkiestra pochodząca z Drezna, prowadzona przez znanego dziennikarza i dokumentalistę Jensa Strohschniedera łączy w swojej twórczości bardzo odległe sobie rytmy świata. W dynamicznych i imprezowych kompozycjach reggae-ska Strohschnieder daje upust fascynacji melodiami narodów i kultur Europy Środkowo-Wschodniej. W jednej chwili grają jak rdzenni Jamajczycy, w kolejnej jak rodowici Cyganie. W swoich tekstach często zwracają uwagę na aktualne tematy społeczne. Opisują frapujące problemy współczesnego świata i głoszą potrzebę zjednoczenia się ludzi ponad podziałami. Podczas swoich wielu podróży i tras koncertowych współpracują z muzykami z odwiedzanych stron. W Polsce pojawili się na płytach np. Paprika Korps i Vavamuffin. Nie raz też mogliśmy ich usłyszeć na Przystanku Woodstock, Ostróda Reggae Festiwal, w Płocku, czy w Bielawie.

Koncert zespołu Yellow Umbrella w Szklarskiej Porębie będzie jedynym koncertem w Polsce w 2015 r. Pierwotnie koncert miał odbyć się w Klubie Jazgot, jednakże ze względu na remont klubu imprezę przeniesiono, dzięki uprzejmości dyrekcji Rodzinnego Parku Rozrywki Esplanda, do Cafe Park Espanada.

Występ zainicjowany został przez ekipę organizującą koncerty w Klubie Jazgot tj. Janusz Lichockiego, Romana Zająca oraz Kajtka Pozę. Współorganizatorami są MOKSiAL Szklarska Poręba, Rodzinny Park Rozrywki Esplanada, Miasto Szklarska Poręba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group