Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5247
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: XVII Mistrzostwa Polski z Jajem w Karpaczu

Wtorek, 18 kwietnia 2017, 13:04
Aktualizacja: Środa, 19 kwietnia 2017, 5:59
Autor: Mikołaj Bachur
Karpacz: XVII Mistrzostwa Polski z Jajem w Karpaczu
Fot. Mikołaj Bachur
– To impreza typowo wielkanocna – mówi zastępca burmistrza Kamila Cyganek. Ma już swoich stałych bywalców, którzy od kilku lat specjalnie przyjeżdżają do Karpacza. – Fajna zabawa, spora atrakcja dla dzieci. A w tym roku degustacja gigantycznej jajecznicy z 2017 jaj – dodaje.

W poniedziałek (17.04) w Karpaczu odbyły się Mistrzostwa Polski z Jajem. Impreza odbywała się w plenerze i w Chacie Karkonoskiej. Najpierw było rzucanie jajem indywidualnie i w parach. Kolejnym konkursem był rzut jajem na odległość. Tegoroczny rekord stanowił 61 metrów.

W tym samym czasie w Chacie Karkonoskiej dzieci walczyły o wygraną w konkursach na „Najpiękniejszą babeczkę świąteczną” i „Najładniejszą pisankę”.

Po południu była degustacja gigantycznej jajecznicy z 2017 jaj. Przygotowali ją kucharze z Chaty Karkonoskiej. Potem był powrót do konkursów i zabawy. Jedną z konkurencji było rzucanie jajem w… portret burmistrza.

- Impreza jest organizowana z coraz większym rozmachem i cieszy się dużą popularnością - mówił burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. – To dobrą promocja miasta, a poza tym okazja, żeby rodzinnie atrakcyjnie spędzić czas - dodała Kamila Cyganek, zastępca burmistrza.

Organizatorem imprezy była Karkonoska Organizacja Turystyczna oraz Urząd Miejski w Karpaczu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group