Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 7619
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: XII Seminarium Shotokan Karate w Kowarach

Sobota, 11 lipca 2009, 21:20
Aktualizacja: 21:31
Autor: Radek
Już po raz trzynasty Klub Sportowy Funakoshi Shotokan Karate zorganizował w Kowarach Międzynarodowe Letnie Seminarium Shotokan Karate i „III Turniej Funakoshi Cup im. Leszka Drewniaka”. Zgrupowanie poprowadził shihan Kenneth Funakoshi – 9 dan, który przybył ze Stanów Zjednoczonych na specjalne zaproszenie Janusza Piepiory – Prezesa Dolnośląskiego Związku Karate.

W seminarium wzięli udział szkoleniowcy i zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji a nawet z Maroka i Stanów Zjednoczonych. Udział w szkoleniu wzięło łącznie ponad 230 osób o różnym stopniu zaawansowania w karate i wieku od dzieci i młodzieży począwszy a na dorosłych skończywszy. Trening pod kierunkiem mistrza był przeżyciem dla wszystkich. Shinan uczył techniki walki, ale również dyscypliny, szacunku wobec trenerów i rodziców.
Do miasta nad Jedlicą Kenneth Funakoshi przyjeżdża każdego roku.

W tegorocznej imprezie zajęcia odbywały się w szkole SP nr 1 w Kowarach w poszczególnych grupach szkoleniowych. Egzamin na kolejne stopnie mistrzowskie zaliczyło 34 karateków. Oprócz treningów, odbyło się także Seminarium Sędziowskie FSKA, gdzie 32 uczestników kursu otrzymało międzynarodowe uprawnienia sędziowskie Funakoshi Shotokan Karate Association.

W czasie wolnym seminarzyści zwiedzali atrakcje Kowar: "Sztolnie Kowary" oraz "Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska". Podziwiali również piękno naszych gór: szczyt "Śnieżki" i kościółek "Wang". W piątkowy i sobotni wieczór nie zabrakło integracyjnych spotkań, które tym razem odbyły się w "Gościńcu na Starówce" w Kowarach.

Seminarium było swoistą kontynuacją dorocznych zgrupowań, które odbywają się we Wrocławiu, oraz cyklu XII seminariów, które były organizowane w Kowarach przez Klub MKS "Olimpia" Kowary w latach 1991-2008. Zgrupowanie zakończyło się "III Międzynarodowym Turniejem Funakoshi Cup 2008 im. Leszka Drewniaka", który odbył się w niedzielę 28 czerwca o godzinie 14.00 w hali sportowej SP nr 1.

Poziom zawodów w karate shotokan był bardzo wysoki. W konkurencji kata mężczyzn zwyciężył Przemysław Gładoch a za jego plecami znaleźli się Wojciech Gliszczyński oraz Sergejs Ivanko – odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Wśród kobiet najlepsza była Martyna Chlebosz, na drugim miejscu uplasowała się Tajana Raka, natomiast na trzecim stopniu podium stanęła Evita Miglane.
W konkurencji kumite mężczyzn triumfował Mateusz Kaczyński. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci gospodarzy zawodów z kowarskiego Klubu Sportowego Funakoshi Shotokan Karate, Maciej Barański i Piotr Kraszewski. Rywalizację kobiet w tej kategorii wygrała Tajana Raka przed Dorotą Skórzecką z kowarskiego klubu i Edytą Tomaszewską z Lubania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1341
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group