Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7307
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: XI kolejka Jeleniogórskiej Ligi Biznesu - relacja i foto

Środa, 23 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 22:00
Autor: PK
W poniedziałkowy wieczór w Hali MOS przy ulicy Złotniczej odbyła się ostatnia kolejka II edycji Jeleniogórskiej Ligi Biznesu. Pomimo, iż mistrz ligi został wyłoniony tydzień temu, XI seria gier przyniosła sporo wrażeń i emocji zgromadzonym w hali kibicom.

Jako pierwsze zmierzyły się ekipy przez długi czas uważane za faworytów rozgrywek, czyli Dolfamex i PMPoland. Bezpośrednia konfrontacja wypadła fatalnie dla PMP, które zostało rozgromione przez Dolfamex w stosunku 1-7. W barwach Dolfamexu pierwsze skrzypce grało tradycyjnie trio: Kogut, Matuszewski i Loba, które podzieliło się łupem bramkowym. Najskuteczniejszy w tym meczu był Tomek Matuszewski, który zanotował 4 trafienia dzięki czemu z 12 golami został najlepszym strzelcem Dolfamexu na koniec ligi.
Fromako i EnergiaPro to ekipy, które prezentują bardzo zbliżony poziom stąd też ich mecz zapowiadał się jako ciekawe widowisko. Tak też się stało i obie drużyny zaprezentowały dobry futbol, który dostarczył nadspodziewanie wielu emocji licznie zgromadzonym na trybunach fanom obu ekip. Lepiej dysponowani tego dnia byli piłkarze Fromako i to oni zeszli z boiska jako zwycięzcy. Zwycięstwo to pozwoliło im zająć 6 miejsce w końcowej klasyfikacji co wziąwszy pod uwagę poziom rywali jest bardzo dobrym osiągnięciem.
Mecz Przyjaciół GOLA z PKS Tour miał dać odpowiedź na dwa pytania: Czy Przyjaciele GOLA zdobędą tytuł wicemistrzowski i czy Piotr Lizak zdobędzie koronę króla strzelców JLB. Odpowiedź na pierwsze pytanie była krótka – pogrom PKS 6-0 i tytuł wicemistrzowski dla PG, natomiast drugie pytanie musiało poczekać na odpowiedź do meczu DSE – Jelfa ponieważ Piotr Lizak nie zdobył w meczu z PKS żadnego gola i przyszło mu czekać na wynik rywalizacji Damiana Szkuty z DSE i Krzysztofa Kołodzieja z Jelfy.
Właśnie pod hasłem rywalizacji o koronę króla strzelców odbył się pojedynek Jelfy z Draexlmaierem. Mecz zakończył się nadspodziewanie wysokim zwycięstwem DSE 4-1, natomiast walka o tytuł najlepszego snajpera pozostała nierozstrzygnięta ponieważ Szkuta i Kołodziej zrównali się po tym meczu bramkami i obaj zakończyli ligę z dorobkiem 15 goli, tym samym pozostawiając w pobitym polu Piotra Lizaka z 14 trafieniami. Odnośnie spotkania Jelfy z DSE warto wspomnieć, iż po raz kolejny w tych rozgrywkach pogubił się arbiter prowadzący zawody. To młody człowiek i sędziowska kariera dopiero przed nim, jednak sprawdzian jego umiejętności podczas rozgrywek JLB nie wypadł najlepiej.
Ostatni mecz sezonu miał zadecydować o tym kto zajmie ostatnie miejsce. Kandydatów do tego mało zaszczytnego miejsca było dwóch Jelonka.com i Jelenia Plast, ale wpływ na obrót wydarzeń miała już tylko ekipa „Plastikarzy”, ponieważ Jelonka.com zakończyła rozgrywki tydzień temu i pauzowała jako ostatni team. Dzięki postawie i zwycięstwu FC Temida 4-2 nad Jelenia Plast udało nam się utrzymać na 10 miejscu, a „Plastikarze” zajęli ostatnie 11 miejsce z zaledwie 1 punktem. Miejmy nadzieję, że w kolejnej edycji lepiej powiedzie się sympatycznej ekipie Jelenia Plast no i oczywiście wierzymy, że i nasz redakcyjny team sprawi się zdecydowanie lepiej.
W piątek 8 kwietnia odbędzie się Gala Finałowa JLB, na której odbędzie się uroczysta dekoracja laureatów II edycji. Imprezę uświetnią dwa mecze pokazowe. W pierwszym z nich zmierzą się Gwiazdy JLB z Gwiazdami „Karkonoszy”, które pod szyldem „Kem-Bud” występowały w II lidze! Możemy spodziewać się w naszym mieście powrotu takich gwiazd jak Krzystof Koszarski, Andrzej Słowakiewicz i wielu innych piłkarzy sławiących swego czasu dobre imię „Karkonoszy”. Drugi mecz będzie potyczką Przyjaciół GOLA z Elitą Lubin – drużyną składającą się z lubińskich notabli, którzy odwiedzą w kwietniu nasze miasto aby uświetnić Galę Finałową. Oprócz meczów i ceremonii wręczenia nagród organizator zapowiada szereg atrakcji i konkursów dla kibiców! Zachęcamy i zapraszamy w imieniu swoim i organizatorów do odwiedzenia Hali MOS w piątek 8 kwietnia. Emocji nie z pewnością nie zabraknie!

XI kolejka Jeleniogórskiej Ligi Biznesu - 21 marca 2005

Dolfamex 7-1 PMPoland
Dolfamex: Matuszewski x 4, Kogut x 2, Loba
PMP: Wasylkiewicz

Fromako 3-1 EnergiaPro
Fromako: Górnicki x 2, Tomoń
EnergiaPro: Nalewajczyk

PKS 0-6 Przyjaciele Gola
Przyjaciele GOLA: Milewski x 3, Kamiński x 2, Bukat

Draexlmaier 4-1 Jelfa
DSE: Szkuta x 2, Mazur x 2
Jelfa: Kołodziej

FC Temida 4-2 Jelenia Plast
Temida: Ł.Janik x 2, Szociński, Stefaniak
Jelenia Plast: Ćwikła, Klimek

pauza Jelonka.com

TABELA KOŃCOWA
zespół mecze pkt bramki
1. Jelfa 10 25 40-13
2. Przyjaciele GOLA 10 25 35-7
3. Dolfamex 10 24 35-9
4. Draexlmaier 10 19 28-12
5. FC Temida 10 16 25-11
6. Fromako 10 15 21-25
7. PMPoland 10 15 23-20
8. EnergiaPro 10 13 27-35
9. PKS Tour 10 6 10-46
10. Jelonka.com 10 3 11-43
11. Jelenia Plast 10 1 12-42

Najskuteczniejsi strzelcy: 15 - Szkuta (DSE), Kołodziej (Jelfa), 14 - Lizak (PG), 12 - Matuszewski (Dolfamex), 11 - Wróbel (PMP), 10 - Lipowski (Jelfa), 9 - Jamai (Temida), Kogut (Dolfamex), Tomoń (Fromako), 8 - Loba (Dolfamex), Górnicki (Fromako), Milewski (PG), 6 - Nalewajczyk (EnergiaPro), 5 - Knitter (Jelonka.com), Celencewicz (EnergiaPro), Wasylkiewicz (PMP), Mazur (DSE), Ł. Janik (Temida), Stefaniak (Temida)

Więcej informacji i galerię zdjęć z wszystkich kolejek JLB znajdziecie na
oficjalnej stronie Jeleniogórskiej Ligi Biznesu - www.jlb.jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group