Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7754
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: X Taneczna Olimpiada Malucha za nami

Niedziela, 20 marca 2016, 8:53
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 marca 2016, 15:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: X Taneczna Olimpiada Malucha za nami
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz dziesiąty Miejskie Przedszkole nr 13 w Jeleniej Górze zorganizowało Taneczną Olimpiadę Malucha, w której dzieci z miejskich przedszkoli pokazały się w pięknych strojach, tanecznym krokiem zdobywając medale, bo tego dnia każdy uczestnik był zwycięzcą.

Jubileuszowa edycja odbyła się w sobotę, 19 marca, w hali przy ul. Złotniczej, gdzie tradycyjnie dzieci były dopingowane przez dumnych rodziców, dziadków i rodzeństwo. Każde z przedszkoli zaprezentowało po dwa tańce – były m.in. kaczuchy, a nawet polonez. Najważniejsza była jednak radość z samego uczestnictwa. - Nieraz tak tańczę. W przedszkolu uczymy się tańców – powiedziała Amelka z Miejskiego Przedszkola nr 10 przyznając, że bawiła się bardzo fajnie.

- Uczymy dzieci ruchu, rytmu i teraz pokazują tego, czego uczą się przez kilka lat w przedszkolu – powiedziała dyrektorka MP nr 13 Ewa Duziak. - Taniec to ważny element naszego życia, który powoduje, że jesteśmy bardziej szczęśliwi – dodała organizatorka imprezy.

Na parkiecie jeleniogórskiej hali występowały dzieci głównie w wieku 4-6 lat, ale były też 3-latki. Taką najmłodszą drużynę tworzyło MP nr 27, czyli „Okrąglaczek”. Swoje umiejętności pokazali też wychowankowie Miejskiego Przedszkola nr 13 Justyna Kut i Maciej Wybieralski, których taniec tak wciągnął, że trenują po dzień dzisiejszy w szkole tańca Kurzak&Zamorski i startują w różnych turniejach. - Tańczę już od małego, zaczęłam kiedy miałam 4 lata. Taniec rozwija dzieci pod względem artystycznym i sportowym. Jak byłam mała, takie imprezy też organizowano i bardzo mile je wspominam – powiedziała 16-letnia Justyna Kut.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (0)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group