Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8659
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wzruszenia z okazji 70–lecia ZST „Mechanik”

Niedziela, 22 października 2017, 9:26
Aktualizacja: Wtorek, 24 października 2017, 6:38
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wzruszenia z okazji 70–lecia ZST „Mechanik”
Fot. Przemek Kaczałko
W Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” odbyła się wczoraj (21.10) uroczystość z okazji 70–lecia istnienia szkoły. Była to okazja do wspomnień i wymiany doświadczeń aktualnych i byłych pracowników szkoły, uczniów i przyjaciół placówki znajdującej się przy ul. Obrońców Pokoju w Jeleniej Górze.

- Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” to szkoła z potężną tradycją, równie wielką historią, energią i potencjałem. Szkoła nowoczesna, kształcąca techników i zawodowców pożądanych nie tylko w Polsce, ale na całym świecie – mówił na wstępie nowy dyrektor placówki Piotr Iwaniec. - „Mechanik” to przede wszystkim ludzie: wspaniali nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, uczniowie i rodzice. Jednym z takich ludzi jest moja wielka poprzedniczka, tytan pracy,a przy tym dama w każdym calu – pani Wanda Kozyra – dodał P. Iwaniec witając wszystkich przybyłych gości.

- Z całego serca dziękuję wszystkim nauczycielom z panią Lilianną Lucerską na czele, którzy zaangażowali się w przygotowanie Jubileuszu 70-lecia "Mechanika" i włożyli w to ogrom siły, energii, czasu i pomysłowości. Za ciężką pracę w ramach imprezy dziękuję również uczniom i pracownikom niepedagogicznym szkoły. Wszyscy Państwo jesteście wspaniali! - powiedział Piotr Iwaniec, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”.

To był jednej z najlepszych okresów w moim życiu. Pięć lat rewelacyjnej nauki, ale też zabawy, czyli nauki życia – wyznał Piotr Kurowski, absolwent szkoły z 1993 roku, który ukończył technikum na kierunku budowa maszyn i jak przyznaje, nie pracuje w swoim zawodzie, bowiem został polonistą. - Byli nauczyciele, którzy dali mocno w kość i z tego powodu zostali bardziej zapamiętani, ale dziś już wspominam to tylko pozytywnie. Byli też dobrzy przewodnicy, którzy inspirowali do działania – dodał absolwent „Mechanika”, który cieszył się również ze spotkania z kolegami ze szkolnych ław.

W trakcie uroczystości wielu gości naturalnie odnosiło się do dorobku zawodowego Wandy Kozyry, która od 2001 roku była dyrektorką placówki przy ul. Obrońców Pokoju, a wcześniej wicedyrektorką - w sumie spędziła w „Mechaniku” 30 lat życia. - Panie dyrektorze - po tych sukcesach, które odniosła pani Wanda Kozyra, przekazuję wyrazy współczucia – mówił o wyzwaniach stojących przez Piotrem Iwańcem jeden z byłych pracowników szkoły, która jeszcze kilkanaście lat temu funkcjonowała pod nazwą Zespół Szkół Zawodowych Nr 3, jednak jak przyznają uczestnicy jubileuszu, nie wyobrażają sobie już innej niż ZST „Mechanik”. - Przez te lata szkoła przeszła wiele zmian, ale najważniejsze, że wyposażyliśmy szkołę nowocześnie, a uczniowie bardzo dobrze zdają egzaminy. Mamy piękną salę gimnastyczną, starą salę przerobioną na warsztat samochodowy – wymieniała atuty ZST Wanda Kozyra, która pod koniec ubiegłego roku szkolnego przeszła na emeryturę.

W samych superlatywach o placówce wypowiadał się też aktualny prezydent Rotary Clubu Jelenia Góra, radny Rady Miejskiej Jeleniej Góry – Wojciech Chadży, który jest absolwentem „Mechanika”. - Ta szkoła leży mi na sercu. Kiedy przychodziłem tu do „zawodówki” w 1975 roku, było bardzo ciężko się dostać, równie ciężko jak do „Żeroma” - wspominał W. Chadży, który zadeklarował, że gdy ktoś składa do niego CV i widzi, że ta osoba jest absolwentem „Mechanika”, to nie czyta dalej, tylko daje pracę od ręki.

W trakcie uroczystości, po wielu przemówieniach, przyszedł czas na występy artystyczne uczniów. Zagrał szkolny zespół E=mc2, było też przedstawienie, wspomnienia z historii szkoły, a także czas na pogawędki i wiele innych atrakcji. Wieczorem odbył się Bal Absolwentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group