Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6248
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wzrosną ceny biletów MZK

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 14 listopada 2009, 8:25
Aktualizacja: 8:59
Autor: Angela
Fot. TEJO
Podwyżka opłat za przejazd autobusami miejskimi, która ma się pojawić w drugiej połowie przyszłego roku, jest już przesądzona. Nie będzie jednak drastyczna i w najmniejszym stopniu dotknie dzieci i młodzież oraz stałych pasażerów przewoźnika. Będzie też mniej autobusów, które dziś zamiast ludzi często wożą powietrze.

Obecnie w przygotowaniu jest nowa taryfa, w której mają się pojawić się zarówno podwyżki, jak i obniżki cen biletów. To czy ostatecznie wejdą one w życie zadecyduje rada miasta, jednak już pojawiają się głosy, że do dalszego funkcjonowania spółki MZK, zmiany są konieczne.

– Nie chcemy robić skokowych zmian cen, ale musimy pamiętać, że w ciągu ostatnich siedmiu lat ceny biletów zarówno jednorazowych, jak i okresowych wzrosły o 7,1 procenta – mówi Jerzy Lenard, wiceszef Jeleniej Góry. – Chcielibyśmy na początek zweryfikować siatkę połączeń i do tego przygotowywać taryfę, a nie odwrotnie. Przykładowo dzisiaj na trasie z centrum miasta do Cieplic mamy dziesięć linii, średnia w ciągu doby to jeden autobus kursujący częściej niż co sześć minut. W związku z tym, że znaczna część mieszkańców woli korzystać z własnych pojazdów, a nie autobusów, które wożą powietrze – dodaje zastępca prezydenta.
Samorządowcy chcą, by dostępność komunikacyjna była identyczna, ale żeby jednocześnie obniżyć koszty, co jest możliwe.

Pomysłem na uzdrowienie obecnej sytuacji jest większe zróżnicowanie cenowe biletów. – Jest jeszcze za wcześnie, by mówić o konkretnych kwotach podwyżek, ale chcielibyśmy, żeby ceny dla tych, którzy korzystają z komunikacji najczęściej czyli dla dzieci i młodzieży pozostały na identycznym poziomie. Planujemy też zrównać bilety ulgowe tak, by ci, którzy mają ulgi 50-procentowe ustawowe, byli na takich samych warunkach, jak ci, którzy mają ulgi lokalne, które są mniejsze niż 50 procent – zapowiada zastępca prezydenta miasta. – Musimy zweryfikować ceny biletów okresowych dla osób, które nie korzystają z ulg, wprowadzić inny system i kilkuprocentowe podwyżki – podkreśla Jerzy Lenard.

Projekt nowej taryfy w najbliższych dniach ma trafić do konsultacji do rady miejskiej oraz do gmin, które korzystają z MZK.
– Mamy niepokojące sygnały od gmin ościennych, które wystąpiły do nas o pilną weryfikację taryfy i zapowiedziały że jeśli obecna taryfa nie zostanie zweryfikowana, odejdą od porozumienia, zrezygnują z naszych usług i zorganizują sobie komunikację na własną rękę. Wówczas sto procent kosztów stałych zostałoby u nas. Gminy obecnie czekają więc na tą weryfikację, a ze swojej strony zastanawiają się nad siatką połączeń – mówi Jerzy Lenard.

Nowa taryfa ma zlikwidować też kłopotliwe końcówki cen biletów, oraz problem niskiej marży dla osób zajmujących się sprzedażą biletów.
Uchwała o nowych cenach w MZK może wejść w życie najwcześniej w połowie I kwartału przyszłego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz

~ja 14-11-2009 8:45
T jest właśnie polskie myślenie zlikwidować kursy autobusów, bo mieszkańcy wola jeździć własnymi samochodami ! W Zachodniej Europie ogranicza się indywidualny ruch samochodowy, gdzie się tylko da, a w miastach i terenach rekreacyjnych zwłaszcza. Proponuje się tam rozmaite zniżk i promocje, bilety rodzinne i weekendowe - u nas odwrotnie: likwiduje się połączenia kolejowe i teraz w JG autobusowe. I teraz te nieliczne autobusy, które zostaną w rozkładzie, bedą stały w korkach, wyprzedzone przez samochody, w których zazwyczaj siedzi jedna osoba. Oto Myślenie proekologiczne , nowoczesne i perspektywiczne ! Brawo ! Witajcie lata 50-te !
~Jeleniogórzanin1984 14-11-2009 8:49
No tak, najlepiej podnieść ceny biletów i obciąć do tego połączenia. Bardzo dobra polityka, tylko pogratulować. Autobusy z Jeleniej Góry do Cieplic co 6 minut: dobry żart. Niestety rozkład nadal nie jest inteligentny, gdyż autobusy jeżdżą stadami, czyli: czasami zdarza się, że 4 autobusy stoją na przystanku, piąty nawet podjeżdża, a potem długo, długo nie ma żadnego autobusu (i nie mówie tu o dniach wolnych czy Świętach, tylko o normalnym dniu roboczym). No tak, już wiadomo, czemu będzie służyła podwyżka, aby obniżyć bilety dla gmin ościennych i utrzymać je przy sobie. Nieładnie Panie Dyrektorze, tak coś kosztem czegoś. Dodam tylko, że mamy jedne z najdroższych biletów w kraju. A co do taboru... eh... szkoda się wypowiadać.
~tusiu 14-11-2009 9:27
Popieram wypowiedż -ja- w całości.
~ 14-11-2009 9:30
Normalne. Spółka to początek końca komunikacji miejskiej. Zostanie jakiś okrojony wybryk. Nigdzie komunikacja miejska nie jest nastawiona na zysk. To ma służyć mieszkańcom.
~ 14-11-2009 9:47
Może osoba odpowiedzialna w tej spółce wyjdzie za biurka i sprawdzi jak to jest z autobusami. Dlaczego przegubowe autobusy stoją na zajezdni, a w południe nie mogę wsiąść do 7, bo podjeżdża zawsze mały autobus? Co to za mania, że po południu częst przeganioa mnie się z dużej 7 do małego autobusu i muszę jechać w ścisku? Dla kogo jest ta komunikacja? Dlaczego nie poprawia się komfortu podróży tylko złośliwie pogarsza?
~ 14-11-2009 10:38
ttaa a do Piechowic najgorsze autobusy i jeszcze wiecej placic za to cos co juz dawno powinno stac w muzeum no napewno pfff
~hala 14-11-2009 10:42
Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził
~ 14-11-2009 10:45
ttaa a do Piechowic najgorsze autobusy i jeszcze wiecej placic za to cos co juz dawno powinno stac w muzeum no napewno pfff
KochaS8307 14-11-2009 10:45
No cóż... Taka niestety jest Polska, że jeśli podnoszą koszty cen biletów to również ograniczają połączenia. To jest dobrze znane w sytuacji PKP, ale i też teraz wychodzi na to, że i w komunikacji autobusowej takie coś się stosuje...
~Piechowiczanin 14-11-2009 10:53
Prosimy więcej autobusów do Piechowic i okolic, skoro te z centrum jeżdżą puste! Wystarczy troche pomyśleć, a tutaj na pewno ludzie się ucieszą.
~:-)JG 14-11-2009 11:06
Niech podnoszą ceny, to będą częściej wozic powietrze - LUDZIE TO JEST JELENIA GORA I RADNI INTELIGENTNA, WE WROCLAWIU JAKOS PRZEJEDZIESZ PRAWIE CAŁY WROCŁAW za 1,20 zł, a w Jeleniej Górze, za 1,27 (1,65) zaledwie 12-15 km echhh i jeszcze maja czelność mowić, że najtansze bilety to tylko w Jeleniej Górze... bo jakoś Centrum Warszawy też przejedziesz za 1.20 az do Okęcia, a w Jeleniej co KRYZYS - NIE MA ZADNEGO KRYZYSU, DOBRA BAJKA dla szarych ludzi, zeby jeszcze bardziej okrasc, szkoda słow, jedyne rozwiazanie wyjazd do wiekszych miast... bo to co tu sie dzieje to juz masakra!!!!!!! tylko sobie rozdają miejsca tak, zeby im nie było zle i mieli zaklepana kase latwym kosztem, wybieralismy ludzi do wladzy, a teraz oni sobie sami wybieraja zatepcow... echhh - nie chce jeszcze WODNIK podniesie oplaty za scieki i wode :-) MPGK wywoz smieci :p i bedzie git :D a od nowego roku jeszcze raz niech podniosa :-) aaaa cooo :-) okazja :D masakraaaa....
~GoscPortalu 14-11-2009 11:14
... to beda autobusy jezdzic co drugie okrążenie księżyca :-) ale czad :-) - to co kierowcy z MZK stracą robotę, jak będą wycofywać autobusy, a podwyżka to dobra ściema na ten kryzys :-) see ? , za 2 lata znow podniosą ceny tylko będą musieli znów nową bajkę ułozyc... Teraz na miejscu ludzi to bym nie korzystał z ulsug MZK, a PKS I KRYCHA powinni zwiekszyc swoje kursy :) obnizyc ceny :-) i wygodnij i szybciej :-) niz tym MZK'a , kurde na ponad 100 tys miasto, takie jaja robia Ci radni!!!!!!!!!!
~Jeleniogorzanin 14-11-2009 11:17
Oni sie nie przejmuja tym, ze bilety dla zwyklych robotnikow podnosza :-) bo im to nie grozi, maja auta i benzyne sluzbowa :-) a cooooo... napisalbym co kiedys powiedzial mi radny prywatnie, ale nie napisze bo jelonka.com tego nie opublikuje :-) pozdrawiam
~wkurzona 14-11-2009 11:22
\\\"Chcielibyśmy na początek zweryfikować siatkę połączeń i do tego przygotowywać taryfę, a nie odwrotnie. Przykładowo dzisiaj na trasie z centrum miasta do Cieplic mamy dziesięć linii, średnia w ciągu doby to jeden autobus kursujący częściej niż co sześć minut.W związku z tym, że znaczna część mieszkańców woli korzystać z własnych pojazdów, a nie autobusów, które wożą powietrze – dodaje zastępca prezydenta.\\\" wszystko ładnie fajnie, ale jestem ciekawa czy zastępca prezydenta w ogóle korzysta z usług komunikacji miejskiej.. pewnie nie, dlatego gada taką nieprawdę:> autobusy do Cieplic co 6 minut?:> dobre sobie.. rzekłabym nawet bardzo dobre sobie;D to proszę zobaczyć jak łatwo mozna się dostać do Cieplic po godzinie 11, 17 i starać się dojechać na osiedle chociażby :D to jest tak jak wspomniał komentator wyzej;> jest pelna synchronizacja:> kursy są skumulowane w jednym czasie, zamiast rozbite w jakiś rozsądnych odstępach... a likwidacja połączeń zdecydowanie utrudni poruszanie sie po mieście.. (o ile tak można nazwać jelenia górę)
~Zdzich 14-11-2009 11:26
Śmiechu warte to wszystko. Ceny biletów i tak są już bardzo wysokie w stosunku do zarobków mieszkańców, a u kierowców jeszcze droższe (dla porównania w Warszawie bilet ulg. kosztuje 1PLN, nor. 2PLN i cena biletów u kierowcy jest taka sama). Dodatkowo tabor wygląda jakby przeżył 2 wojny światowe, a jazda starym Jelczem należy do przeżyć traumatycznych. Najbardziej jednak rozbawił mnie fragment o częstotliwości kursowań autobusów. Owszem mamy 10 linii, ale wygląda to tak, że przykładowo o 13:20 do 13:25 podjeżdża 6 z tych 10 linii, zaś o 13:50 do 13:55 pozostałe 4. Na przystanku "Urząd Miejski" do normalności należy, że na przystanek wjeżdżają po 4 autobusy. Podobnie jest z liniami 6 i 7 na początku trasy od przystanku Kiepury. Bardzo często te dwie linie na Sygietyńskiego podjeżdżają w tym samym czasie. Do tego można dołożyć jeszcze linie 2, 3, 11, 20, 33, które jadąc w jednym kierunku często wszystkie na raz. Przykład godzina 18:32 przystanek "Różyckiego-Ogińskiego" podjeżdża 11, za 2 minuty 2, a za minutę 3 i 33. Kolejny autobus w tamtą stronę to 2 o 19:15, a w kierunku Osiedla Łomnickiego o 19:32 linia 11.
~ 14-11-2009 11:44
Panie Prezydencie Lenard,i szanowni radni,a może już nadszedł czas ,aby przyjrzeć się w końcu tym wszystkim absurdalnym przywilejom dla tych wszystkich,którzy za bilety wogule nie płacą.Jeżeli,w tej kwesti,nic nie zrobicie to utwierdzę się w przekonaniu,że wasze obawy wynikają z tego, iż jest,to wasz żelazny elektorat w przyszłych wyborach.A tak,na marginesie,to dziwię się ,że firma jeszcze nie splajtowała.Napewno,żaden prywatny przewoznik nie pozwoliłby sobie na taki gest.
~szkot 14-11-2009 11:44
Nie ma w zakładzie pieniedzy na nic na czesci do autobusów no na nic, człowiek sie prosi tydzien czasu zeby oswietlenie uzupelnili a za co pytam gdzie te wszystkie pieniadze są które placi miasto oraz gminy?? Jezdzimy smietnikami autobusami starymi jak wladza w MZK.Zamiast dążyć zeby zaklad lepiej prosperował, komunikacja była przyjazdna dla spoleczenstwa to NIE lepiej niszczyc okradac ludzi i smiac sie im w oczy.
~Autor: (gość portalu) 14-11-2009 12:29
"Będzie też mniej autobusów, które dziś zamiast ludzi często wożą powietrze." Co to za bzdury? Niech ten kto to pisal przejedzie sie jakims autobusem w godzinach porannych, kiedy mlodziez jezdzi do szkol. Autobusow nie jest za duzo, sa tylko zle rozklady.
~jelgór 14-11-2009 12:32
trzeba walczyć z tym socjalistycznym przeżytkiem, zeby pus...ć autobusy tylko po to, żeby teoretycznie czasem ktoś mógł pojechać (a i tak będzie to ktoś z ulgowym albo bezpłatnym przejazdem, bo pełnobiletowcy przesiedli się do wcale nie droższych samochodów)- koszt przejazdu powinien wynosić 3 zł bez tych trudnych do wydawania groszy- to i tak taniocha dzięki dopłatom społęczeństwa do luksusu posiadania autobusów na każde zawołanie, jakby podejść do sprawy liberalnie czyli bez dopłat to pewnie byłoby to 5 albo 6 zł (i tak dużo taniej niż taksi)
~ha ha 14-11-2009 12:39
Proszę jak szybko porozumienie Platformy Obywatelskiej i XXI w Radzie zaczęło działać.Panie Sajnog czy na tym polega ta farsa.Drogie dla mieszkańców będzie Pana stanowisko.
~Ja 14-11-2009 13:03
Wożą powietrze,a jak jest jest największy ruch,to puszczają maluchy. Głupich nie sieją...
~ 14-11-2009 13:23
Jesienią we Wrocławiu też urzędnicy wymyślili pomysł okrojenia liczby autobusów. Szybko się ze wstydem z tego wycofali. Może są mądrzejsi?
~ 14-11-2009 14:29
Bilety jednodniowe to dopiero złoty interes. Dziękuję MZK. Na jednym ulgowym jadę ja do szkoły rano, mama po południu na zakupy. Tata wieczorem do babci i zostawiamy go w bloku przy wejściu do piwnicy, zawsze ktoś jeszcze pojedzie. Dziękuję Ci MZK! Nigdy nie kuipię miesięczmnego, bo jest tylko na jedną osobę.
~s. 14-11-2009 14:53
Bardzo krótko - d...lny pomysł. Może tak w drugą stronę, obniżyć ceny biletów, zwiększyć ilość kursów, tworzyć nowe połączenia i linie. Spowodować by ludzie zamiast prywatnymi jeździli komunikacją miejską. Stara zasada - nie cena się liczy, ale ilość sprzedanych biletów.
~wrocławski student 14-11-2009 14:55
jaki Zachód Europy???? wystarczy uderzyć do Wrocławia by zobaczyć co znaczy komunikacja podmiejska - wiele lat bilet ulgowy był za 1 zł po całym wrocławiu - wszędzie automaty z biletami lub kioski, tramwaj co 15 min maksymalnie, autobusy ze 3 na godzine z danej lini - można dojechać wszędzie i tanio-obecnie też zrobili niewygodną końcówkę 1,20 zł ale cóż - niedziela godzina 21.00 na pks wro. masz czym wrócić do domu a u nas sobie czekaj godzine - baa do Piechowic to nie pojawiaj się w jg po 20.00 bo odsiedzisz swoje na przystanku...i im tu zależy aby odkorkować miasto z samochodów i ludzie przesiedli się na sprawniejszą komunikację miejską - też stoi w korkach ale tramwaj to już inna kwestia - a do naszych ościennych gmin puszczają ogórki często nie ogrzewane gdzie ludzie do centrum jg do pracy jadą taką 9 i innymi z 45 min - Schowajcie jg przed meczami euro2012 bo będzie wstyd
~ 14-11-2009 15:01
hm chyba wysle swojego syna na prawko mniej go bedzie kosztowal powiedzmy gaz na miesiac dojezdzajac do szkoly jak bilety miesieczne
~*Balbinka* 14-11-2009 15:50
..do - [~Autora postu z godz.15:01 ..] .. i przybędzie *bałwanków z ..nadmierną prędkością !
~clowm 14-11-2009 17:25
A czy podwyżka cen biletów pójdzie w parze z podniesieniem kultury osobistej większości kierowców MZK? Bo niektórzy to jakby się z pługa do autobusu przesiedli...
~matuzalem 14-11-2009 17:43
Zauważyłem, szczególnie po wejściu do unii, że wszystko zwija się. Wszystko co już było dopięte na ostatni guzik jest rozwalane. Odkrywaa się jakieś niby nowe rzeczy które już dawno były wprowadzone a po 2004 roku zniszczone. Przelewa się z pustego w próżne i za to ci co na świeczniku biorą potężną kapuchę kosztem ciemnogo tubylczego narodu.
~xyzz 14-11-2009 17:48
skoro znów mamy więcej płacić to przepraszam ale za co .?! rano po godzinie 7 kiedy jeżdżą i uczniowie i osoby do pracy dają najstarsze i najmniejsze autobusy żenada nie ma gdzie stać trzeba sie ochac a w godzinach popołudniowych kiedy nikt nie jeźdż i puszczaja największe autobusy to bez sensu - i tak te autobusy wszystkie sie zepsuja czy predzej czy poźniej ale i tak sie zepsuja i tyle, więc jak mamy płacic więcej to za lepsze warunki a nie za smród i gówno !
~bang 14-11-2009 17:52
jak komuś nie pasi to niech nie jezdzi autobusami PROSTE...ja jestem za wolna jednostka aby swobodnie mogła sie przemieszczeć a nie za upychaniem ludzi do autobusów...zwiekswzenie nateżenia ruchu?? być może ale my to nie rzym i do korków nam strasznie daleko...dla mnie najlepszym środkiem komunikacji miejskiej jest rower,motocykl,skuter i metro... a kapsuły czerwone są opłacalne tylko dlatego że jest mnóstwo dopłat i przywilejów...choć pewnie prywaciarze by wykombinowali tak aby sie im opłacało ludzi przewozić z punktu a do punktu b a MZK sobie z tym nieradzi... Dlatego może po tych zmianach coś drgnie...choć juz dawno powinni to sprywatyzować...
~bang 14-11-2009 17:54
jelgór zgadzam się:)
tom_ 14-11-2009 18:00
Dlatego kupiłem autol. Dodatkowa zaleta nie zarażę się wirusem, chyba, że w markecie.
~Aqa 14-11-2009 18:09
hmm Porażka :( Już dzisiaj by rodzina z 2 dzieci mogła dojechać do Cieplic z Jeleniej i potem wrócić potrzebuje blisko 15 zł - więc sorki jak mam czekać tle czasu na autobus i płacić to wolę własne auto :/ gorzej jak mam jechać 2 strefy - 30zł - za co?? Taxi wyjdzie taniej i szybciej
~ 14-11-2009 18:16
"Uchwała o nowych cenach autobusów MZK może" chyba jakis maly blad
~Gość 14-11-2009 18:32
Ci Panowie którzy mówią o tanich biletach i częstych autobusach kursujących w Jeleniej Górze , to chyba siedzą tylko w ratuszu i nosa z niego nie wystawiają . A spróbowali by dostać się na Karola Miarki do pracy. obojętnie na jaką zmiane . Mam wrażenie gdyby nie byli wożeni autami słóżbowymi mieli by odrobine pojęcia o czym mówią. I jeszcze jedno jak dotąd najlepiej wychodzą im decyzje - ZLIKWIDOWAĆ -PODNIEŚ CENĘ ?
~wie39 14-11-2009 18:58
szkoda dyskutować ...to chory kraj-rządzą żydzi
~hala 14-11-2009 19:17
Już mi wszystko jedno z cenami ale bardzo proszę o autobus nr 23 z Cieplic na Podchorążych około godziny 16 teraz ten autobus zjeżdża do zajezdni a bardzo by nam pomógł z dojazdem mojej wnuczki do domu gdyż bardzo wcześnie robi się ciemno i boję się o nią jak musi się przesiadać na Bankowej na 1.Czy jest to możliwe?Bardzo bardzo proszę.
~ 14-11-2009 19:32
Powrót z pracy po 16.00 z Zabobrza do Piechowic wygląda tak: Z przystanku ul. Karłowicza -Różyckiego zawsze spóźnionym autobusem linia 27 do Małej Poczty, a następnie ( jak zdąży) przepełnionym starym, małym i bardzo głośnym autobusem nr 9. Zgadzam się, że rozkłady potrzebują natychmiastowej weryfikacji połączeń, bo obecna "siatka" w żaden sposób nie służy klientowi. Ok godziny 16.30 większość autobusów zatrzymujących się na przystanku przy Małej Poczcie zjeżdża do zajezdni. Czyżby kierowcy w tym czasie mieli naradę?
~hala 14-11-2009 19:33
Już mi wszystko jedno z cenami ale bardzo proszę o autobus nr 23 z Cieplic na Podchorążych około godziny 16 teraz ten autobus zjeżdża do zajezdni a bardzo by nam pomógł z dojazdem mojej wnuczki do domu gdyż bardzo wcześnie robi się ciemno i boję się o nią jak musi się przesiadać na Bankowej na 1.Czy jest to możliwe?Bardzo bardzo proszę.
~bober 14-11-2009 19:53
przeczytajcjcie swoje posty z przed ok 1 roku "sprywatyzowac to barachło" "wozniak do wylania " "bedzie prywata bedzie lepiej" no .. teraz MZK jest spółką o którą wiekszoć z was zabiegała i tak...taniej nigdy nie będzie bo sie nie da ! mogą nas wozic busy za 1 zł ale czy taki bus przyjedzie na czas ? i czy wogóle przyjedzie? wątpię, czy nikt nie zaobserwował ze w tym wszystkim chodzi o to aby komunikacja w jakiejkolwiek formie zniknęła z JG ? na tych wszystkich operacjach czytaj "niepotrzebne" przekształcenie najlepszy biznes zrobił pan od wykonania reklamy... bo musział dopisać "sp z o.o" i wydział komunikacji z JG bo każdy dowód musiał byc wymieniony na nowy ! da to dopiero jest początek !! jak dla mnnie straszny wałek !! zresztą co w JG może mieć ręce i nogi ?
~ludik 14-11-2009 19:55
MZK de best !!! proponuję wprowadzić cenę 10 PLN za bilet ulgowy i 20 za normalny !!! może wówczas nie będziecie wozić powietrza tylko wogóel nie będziecie wozic !!!
rymcycymcy 14-11-2009 20:47
Im większa podwyżka, tym mniej moich podatków pójdzie na dotację przewożenia nieproduktywnych i powietrza :) ...dobra decyzja !
~Apollon 14-11-2009 21:25
Nie tak dawno przekształcano MZK w spółkę. Jak uzasadniono robiono to po to żeby obnizyć koszty. A teraz co? Spółeczka obrosła nierobami i trzeba im dać dużo kasy? Z MZK robi się dojną krowę a z mieszkańców jeleni.
~m17 14-11-2009 21:26
Jelgór jakbyś dobrze pomyślał w krajach zachodnich gdzie panuje kapitalizm od dawna komunikacja miejska tez istnieje i nie nazywają tego przeżytkiem. Teoretycznie wnioskując wyłania się jedno zdanie z twojego komentarza--->na każdą linię, na każdy kurs autobusu przypada jeden pasażer. Wtedy można się zgodzić by koszt przejazdu wynosił 3 zł a 5, 6 zł bez dopłat? Raczej masz na myśli nie dopłaty tylko amortyzację pojazdu :). Bang proste to było by gdyby większość ludzi nie kupowała by szrotu sprowadzanego z zachodu często kupowanego na kredyt , który blokuje ulicę. To skutkowało by tym, że zwiększyła by się ilość pasażerów oraz autobusów.
~wrocławski student 14-11-2009 21:40
przydałaby się linia piechowicezabobrze w godzinach do pracy i po pracy czyli od 6-8 i 14-17
~taka prawda 14-11-2009 22:15
jesteście śmieszni i żałośni, co chcielibyście autobusów z lotniczymi fotelami, co dwadzieścia minut i z przystankiem pod domem, nawet jak nie będzie z nich korzystać nikt poza wami - nie jesteście lepsi od ludzi, którzy swoje szroty parkują na środku chodnika, bo liczę się tylko ja i moje interesy; o innych ludziach czy kosztach społęcznych to już nie łaska pomyśleć - a w gruncie rzeczy czekać pół godziny czy godzinę wieczorem czy jechać na stojąco albo zimno to nie jest żadna tortura, zawsze tak było i ludzie nie narzekali, teraz zobaczyli trochę świata w telewizji i chcieliby jak w szwajcarii mieć wszystko i natychmiast, zresztą komu się nie podoba- niech przesiądzie się na prywatny helikopter i sam sobie układa rozkład i dopłaca emerytom za możliwość wsiadania na pokład, i tak go podsumują, ze pilot niegrzeczny
~bang 15-11-2009 3:04
m17 to co? jak kogoś nie stać na samochód z salonu to ma jezdzić banem? bo jaśnie hrabia nie może w spokoju przejechać przez miasto bo biedacy blokują ulice szrotami?... a poza tym "większość ludzi"wie na jaki transport przeznaczyć swoje pieniądze...i ich sprawa czy wybiorą skuter,golfa,autobus bądż rower...i jestem przeciwny faworyzowania i dofinansowania banów...bo jest to niesprawiedliwe dla ludzi którzy muszą sie dokładać w formie podatku do tego interesu...a dojeżdżają do pracy np. na rowerze...
~ja 15-11-2009 10:33
Oto różnica wpoziomie kultury społecznej, myśleniu proekologicznym itp.: proszę przeczytać na posrtalu nj24 informację o planach Cehów budowy tunelu kolejowego z Pecu do Karpacza, zwłaszcza uzasadnienie
teessi 15-11-2009 21:55
Autobusy nie wożą powietrza. Spróbujcie wsiąść do siódemki w godzinach szczytu.
ebee 17-11-2009 12:09
Nie dziwię się , że ludzie jeżdżą samochodami. Skoro koszt przejazdu jednej osoby z Cieplic do centrum samochodem jest porównywalny z ceną biletu. A w przypadku przejazdu z Cieplic do Podgórzyna - 4 km autobusem kosztuje 4.5 zł od osoby. Jazda autobusem, to wyrzucanie pieniędzy w błoto. PKS już zweryfikowała ceny. Kiedy do Wrocławia zaczęła jeździć KRYCHA w PKS- sie zrobiło się taniej i lepiej. Niestety MZK tkwi w zaścianku i jedyne co robi, oprócz likwidacji połączeń, to podnosi ceny biletów- jednych z droższych w Polsce. Warszawa i Wrocław ma tańsze bilety. EBEE
~lusia 1-12-2009 11:02
Swoim postępowaniem radni być może bezwiednie lobbują prywatne firmy którym za mniejsze pieniążki opłaca się wozić pasażerów i to bardzo często bez wydawania biletu by pomniejszyć płacenie podatków .Jeżeli ktoś nie wierzy to proszę sprawdzić,tak jest na dzikich liniach do Karpacza jak i tych legalnych relacji Janowice Wielkie- Jelenia Góra. Wielokrotnie musiałam się domagać biletu od kierowcy i nie zawsze go otrzymałam gdyż kierowca zapomniał o kasie do biletów nie mówiąc już o lekceważącym stosunku do pasażera .Chętnie bym zrezygnowała z tego przewożnika ale nie mam wyboru inne połączenia są przez Radomierz a ja pracuję w Wojanowie,mam jednak nadzieję że ten pan tej firmy bus-trans zrozumie kto jest dla kogo.Oj przydałby się profesjonalny przewożnik taki jak MZK

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group