Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 7099
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyższy zasiłek rodzinny – złóż wniosek

Wiadomości: JELENIA GÓRA / KRAJ
Niedziela, 30 sierpnia 2009, 3:34
Aktualizacja: 3:36
Autor: Angela
Fot. Nat
Od najbliższego tygodnia można już składać wnioski o 40 procentowo wyższy zasiłek rodzinny, który będzie wypłacany w listopadzie. Osoby ubiegające się o wsparcie mają czas do końca września, jeśli nie dostarczą do tego czasu dokumentów, na pieniądze poczekają do grudnia. W Jeleniej Górze przyjmowaniem wniosków zajmuje się MOPS, dział świadczeń rodzinnych.

Zmiany pojawiły się w ramach weryfikacji jakim co trzy lata poddawane są wysokość kryteriów dochodowych oraz kwota samego zasiłku. Od najbliższego okresu zasiłkowego, czyli od listopada br. zasiłek rodzinny będzie o 40 procent wyższy i w zależności od wieku dziecka wyniesie: 68 zł za dziecko do piątego roku życia, 91 zł – za dziecko powyżej 5 lat oraz 98 zł – za osoby od 18 do 24 roku życia.

Przez kolejne trzy lata nie zmieni się natomiast wysokość progów dochodowych uprawniających do pobierania świadczeń. Do 2012 roku, kryterium dochodowe będzie nadal wynosić 504 zł na osobę w rodzinie oraz 583 zł, gdy wychowuje ona dziecko niepełnosprawne. Ponadto o 100 zł więcej otrzymają osoby, które rezygnują z pracy, aby sprawować opiekę nad niepełnosprawnym członkiem rodziny. Należy im się wtedy świadczenie pielęgnacyjne, które od listopada wyniesie 520 zł.

Ale to nie koniec zmian. Ci, którzy będą się starać o świadczenia rodzinne muszą złożyć wniosek – inny niż dotychczas. Ze starych druków, korzystać więc już nie można. Wzory nowych wniosków pobrać można w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ulicy Jana Pawła II w Jeleniej Górze w dziale świadczeń rodzinnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Co dalej z "ustawą aborcyjną"?

Oddanych
głosów
32
- zachować dotychczasowy kompromis
56%
- rozszerzyć o aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży
34%
- uznać wyrok Trybunału Konstytucyjnego
3%
- całkowity zakaz aborcji.
6%
Copyright © 2002-2020 Highlander's Group