Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 10701
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyższe standardy dla porządków w mieście (komunikat)

Środa, 11 czerwca 2014, 8:06
Aktualizacja: 8:07
Autor: UM Jelenia Góra
– Zmieniliśmy kilka standardów w realizacji zadań komunalnych – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Dla przykładu: o ile dawniej zieleń w pasach drogowych była koszona dwukrotnie w sezonie, najczęściej w czerwcu i w sierpniu, (czasami trzykrotnie), to teraz ma to być wykonywane w miarę potrzeb.

- W myśl nowych ustaleń nie wskazujemy żadnych terminów. Po prostu wykonawca tej umowy musi utrzymywać tę zieleń w ryzach, to znaczy wysokość trawy na trawnikach w pasach drogowych nie powinna być wyższa, niż 10 cm – dodaje wiceprezydent.

- To wymaga nieco wyższych kwot na tę pracę, ale zapisy umowy pozwalają na taką korektę, a my nie musimy już negocjować, szczególnie w bardziej wilgotnych okresach, żeby wykonawca wyjechał z maszynami dodatkowo, za co i tak trzeba było przecież płacić – wyjaśnia Jerzy Łużniak.

- W podobny sposób rozwiązaliśmy sprawę zamiatanie miasta i opróżniania przyulicznych koszy na odpadki. Dawniej umowa przewidywała ile razy i w jakie dni mają wyjeżdżać auta zajmujące się tą sprawą. Bywało więc, że w niedziele z koszy przy ul. 1 Maja śmieci się ”wylewały”, bo (co tu ukrywać – do odpadków wyrzucanych przez przechodniów w sobotę po południu dorzucały swoje kartony liczne sklepy, bo ekspedientom nie chciało się wynosić śmieci do nieco dalej stojących pojemników. Teraz – ma być czysto – informuje wiceprezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group