• Piątek, 18 października 2019
  • Godz. 14:18
  • Imieniny: Juliana, Łukasza
  • Czytających: 7862
  • Zalogowanych: 19
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wywiadówka w sieci

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 20 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 18:42
Autor: TEJO
Fot. Robert Ignaciak
Choć przerwa świąteczna za kilka dni, w szkołach trwa gorący okres. Kończą się próbne matury, a uczniowie starają się o jak najlepsze oceny. Chcą mieć dobre stopnie na koniec semestru, który zbliża się wielkimi krokami.

Sprawdziany, klasówki i odpytywania: zero ulgi - komentują licealiści to, co dzieje się w szkołach. Niektóre placówki oświaty chcą nieco unowocześnić szkolny system. Idąc z duchem czasu, postanawiają wykorzystać do tego celu internet. Tak jest w niektórych klasach Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze.

- Znaczna większość moich uczniów z klasy matematyczno-fizycznej ma komputery z dostępem do sieci. Dlatego prowadzę podwójny dziennik: ten klasyczny i internetowy - mówi nauczycielka informatyki Tatiana Marciniak. Na taką formę zgodzili się rodzice licealistów. Dostali odpowiedni kod dostępu i w każdej chwili mogą sprawdzić postępy swoich dzieci w nauce oraz ich nieobecności na poszczególnych lekcjach.
Licealiści różnie na tę formę reagują. Dla jednych jest to inwigilacja, bo nic przed rodzicami nie da się ukryć. Dla innych - rzecz normalna.

Nowością są także esemesy, za pomocą których wychowawczyni wysyła rodzicom informacje o tym, jakie dany uczeń ma oceny. W ten sposób można także donieść na przykład o wagarach lub o nagannym zachowaniu.
Zdaniem Pawła Domagały, dyrektora ZSO nr 1, ten system będzie wkrótce dotyczył większości uczniów.

Internetowych unowocześnień nie wprowadzono w II Liceum Ogólnokształcącym im. Norwida w Jeleniej Górze Cieplicach. Dyrekcja placówki woli pozostać przy tradycyjnej formie administrowania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Grzegorz Łukasik 20-12-2005 13:00
wydaje mi się, że dla nauczycieli to podwójna robota no i muszą znać się na komputerze, a wielu boi się go jak diabeł święconej wody i nie bardzo wie gdzie jest enter, ten pomysl się nie przyjmie we wszystkich szkołach
~Ina 20-12-2005 18:25
Żerom rulez!!!
~guine 20-12-2005 21:47
Kurde- albo ja chodze do szkoły i nie wiem co się w niej dzieje albo cos tu nie gra ;). Dzienniki internetowe- owszem, miały być, był nawet o tym wielki i dumny artykuł we Wrocławskiej ale nic z tego nie wyszło. Z tego co ja wiem, opisywany system poznawania przez rodziców ocen polega na wysyłaniu przez wychowawcę ocen ucznie na adres emialowy danego rodzica. Ma być wprowadzony dziennikinternetowy we wszystkich klasach? Fajnie, fajnie choć nie wiem który wychowawca będzie chciał spędzać wolne wieczory przesiadując na necie i wpisując oceny ucznia bo przecież kto inny miałby to robić.
~Marek 21-12-2005 20:52
>Żerom rulez!!! bez sensu kombinować, jakies internety dzienniki co wy. Nie każdy ma internet w domu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group