Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 14642
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wywiadówka w sieci

Wtorek, 20 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 18:42
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Wywiadówka w sieci
Fot. Robert Ignaciak
Choć przerwa świąteczna za kilka dni, w szkołach trwa gorący okres. Kończą się próbne matury, a uczniowie starają się o jak najlepsze oceny. Chcą mieć dobre stopnie na koniec semestru, który zbliża się wielkimi krokami.

Sprawdziany, klasówki i odpytywania: zero ulgi - komentują licealiści to, co dzieje się w szkołach. Niektóre placówki oświaty chcą nieco unowocześnić szkolny system. Idąc z duchem czasu, postanawiają wykorzystać do tego celu internet. Tak jest w niektórych klasach Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze.

- Znaczna większość moich uczniów z klasy matematyczno-fizycznej ma komputery z dostępem do sieci. Dlatego prowadzę podwójny dziennik: ten klasyczny i internetowy - mówi nauczycielka informatyki Tatiana Marciniak. Na taką formę zgodzili się rodzice licealistów. Dostali odpowiedni kod dostępu i w każdej chwili mogą sprawdzić postępy swoich dzieci w nauce oraz ich nieobecności na poszczególnych lekcjach.
Licealiści różnie na tę formę reagują. Dla jednych jest to inwigilacja, bo nic przed rodzicami nie da się ukryć. Dla innych - rzecz normalna.

Nowością są także esemesy, za pomocą których wychowawczyni wysyła rodzicom informacje o tym, jakie dany uczeń ma oceny. W ten sposób można także donieść na przykład o wagarach lub o nagannym zachowaniu.
Zdaniem Pawła Domagały, dyrektora ZSO nr 1, ten system będzie wkrótce dotyczył większości uczniów.

Internetowych unowocześnień nie wprowadzono w II Liceum Ogólnokształcącym im. Norwida w Jeleniej Górze Cieplicach. Dyrekcja placówki woli pozostać przy tradycyjnej formie administrowania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
826
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
Z drogi śledzie, ciężarówka jedzie
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group