Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 8996
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Wystawa Wojciecha Krausewicza w POK–u

Piątek, 25 września 2020, 11:13
Autor: WAC
Piechowice: Wystawa Wojciecha Krausewicza w POK–u
Fot. POK
Piechowicki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do obejrzenia nowej wystawy pn. "Portrety" Wojciecha Krausewicza. Niestety z przyczyn osobistych autora prezentowanych na niej prac, nie odbędzie się wernisaż.

Wystawa składa się z 42 fotografii oraz 8 obrazów autorstwa Wojciecha Krausewicza. Tematem przewodnim jest portret. W większości czarno - białe fotografie są pełne emocji i metafor. Obrazy stanowią uzupełnienie wystawy fotograficznej i pokazują spektrum umiejętności autora.

Wojciech Krausewicz pochodzi z Grudziądza, a obecnie mieszka i tworzy w Piechowicach. Jest amatorem – samoukiem.

Od zawsze czułem potrzebę tworzenia, jednak dopiero od niedawna mam miejsce i czas, aby poświęcić się malarstwu całkowicie – mówi W. Krausewicz. - Nikt do tej pory mnie nie kształtował ani nie kierował w tym kierunku, więc cała moja twórczość wychodzi wprost z mojego wnętrza. Jest to moja pasja, próba ucieczki od codzienności i konfrontacji z rzeczywistością. Maluję obrazy olejne. To prace o różnej tematyce, lecz najczęściej jest to próba pokazania ludzkich emocji, zagłębienie w problemy człowieczej egzystencji i zakamarki umysłu. Za pomocą metafor, symboli i mojej wyobraźni staram się przelać na płótno to, co dostrzegam i czuję, a czego nie widać gołym okiem. Na tym etapie twórczości często eksperymentuję. Szukam środków wyrazu i próbuję rozwijać swój warsztat. Rysuję też i fotografuję.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group