Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 8322
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Wystawa rzeźby Romualda Dudy

Czwartek, 22 kwietnia 2021, 10:06
Autor: WAC
Piechowice: Wystawa rzeźby Romualda Dudy
Fot. POK Piechowice
Od 23 kwietnia w galerii wystawowej Piechowickiego Ośrodka Kultury prezentowana będzie wystawa rzeźby użytkowej Romualda Dudy pt. „Powrót do korzeni”.

Romuald Duda od urodzenia związany jest z Jelenią Górą. Jego przygoda z rzeźbieniem i twórczością zaczęła się już w dzieciństwie. Do dziś ta pasja jest dla niego odskocznią od codzienności i miłą formą spędzania wolnego czasu. Z zawodu R. Duda jest mechanikiem samochodowym. Jednak w młodości wykonywał dużo mniej popularną w naszym regionie pracę - był marynarzem. Jak mówi, twórczość pomogła mu wtedy przetrwać długie dni spędzone na morzu.

Prace jego autorstwa nie tylko zachwycają oko, ale także nierzadko są przedmiotami użytkowymi – mówi Ewa Romańska z POK. - Artystyczne lampy, misy czy laski bioenergetyczne są interesującym połączeniem praktyczności ze sztuką. Prawie wszystkie rzeźby zostały wykonane z jednego kawałka drewna. Szczególną uwagę przykuwają detale jego dzieł, jak np. wrośnięte w korzenie kamienie, niespotykany kolor rzeźby czy pracochłonność i precyzja wykonania poszczególnych elementów.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
1
33%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group