Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8174
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wystawa Produktów Regionalnych już w piątek

Środa, 3 września 2014, 7:59
Aktualizacja: 8:01
Autor: Org
Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza na 12. Wystawę Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką”. Impreza odbędzie się już w piątek (5 września) w godz. od 11.00 do 18.00 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Udział zapowiedziało ponad 100 regionalnych firm, w tym 90 z regionu jeleniogórskiego oraz 14 firm z powiatu Jablonec nad Nysą.

Tegoroczna wystawa przebiegnie pod hasłem „Moda na produkty regionalne - tradycja jest na czasie”.
- Wystawa jest znakomitą okazją, aby poznać bogactwo i tradycje naszego regionu. Będzie można zobaczyć oraz kupić tradycyjne i unikatowe wyroby rękodzieła artystycznego, pamiątki regionalne, wyroby ceramiczne, produkty pszczelarskie i wyroby z miodu, ręcznie robioną biżuterię, odzież lnianą oraz rośliny ozdobne.

Wystawa łączy smak i tradycję, dlatego każdy kto ją odwiedzi, będzie mógł skosztować tradycyjnie i ekologicznie wytwarzanych wyrobów spożywczych, napojów i trunków – zapowiadają organizatorzy.

Podczas wystawy zostanie przeprowadzony konkurs na „Najciekawszy Produkt Karkonoski” oraz „Karkonoski Produkt Spożywczy”. O godzinie 15.00 na scenie zostaną uroczyście wręczone nagrody przez Marcina Zawiłę, prezydenta Jeleniej Góry. Już tradycyjnie będzie to statuetka „Jelonka Karkonoskiego” oraz pamiątkowy dyplom, tym razem w szklanym wydaniu, wykonany przez firmę „Krok” Izabeli Liwacz z Jeleniej Góry. Na scenie wystąpią: zespół Dixieland Old Star z Liberca oraz Kapela Ludowa Jana Boduszka z Siemienic.

Program
• 11.00 - rozpoczęcie 12. Wystawy Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką”.
• 11.00 – 12.00 - przeprowadzenie konkursu w dwóch kategoriach: „Najciekawszy Produkt Regionalny” i „Regionalny Produkt Spożywczy”.
• 13.00 - prezentacja żeńskiej drużyny piłki ręcznej w najwyższej klasie rozgrywek w Polsce na sezon 2014/2015 superligi KPR Jelenia Góra
• 15.00 - ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie laureatom nagród: pamiątkowych dyplomów i statuetek „Jelonka Karkonoskiego”
• 18.00 - zakończenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
169
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
24%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group