Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 10936
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Wystawa plakatu w Muzeum Sportu i Turystyki

Sobota, 17 kwietnia 2021, 9:12
Autor: WAC
Karpacz: Wystawa plakatu w Muzeum Sportu i Turystyki
Fot. Muzeum Sportu i Turystyki
W Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, przygotowano nową wystawę czasową prezentującą plakaty powstałe z okazji 100 - lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Zwiedzający będą mogli ją obejrzeć zaraz po otwarciu placówek kultury.

W 2019 roku, kiedy to Polski Komitet Olimpijski obchodził 100 – lecie istnienia zorganizowano Międzynarodowy Konkurs Plakatu, który spotkał się z dużym odzewem artystów - grafików z całego świata. Ideą konkursu było odwołanie się do postaci olimpijczyka jako bohatera wyobraźni zbiorowej oraz do wartości olimpijskich.

Spośród ponad 500 nadesłanych prac jury konkursu wyłoniło finalistów i zwycięzców, a ich nagrodzone prace prezentowane są w muzeum w Karpaczu.

Związek sportu ze sztuką od początku istnienia polskiego ruchu olimpijskiego wydawał się czymś naturalnym i oczywistym - mówi dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki Zbigniew Kulig. - Kontynuując tę tradycję PKOI stale zabiega o umacnianie więzi sportu olimpijskiego z kulturą i sztuką organizując konkursy, wystawy, plenery artystyczne, promocje wydawnictw o tematyce sportowej. Nieustannie popularyzuje fundamentalne dla sportu a zwłaszcza ruchu olimpijskiego wartości, tj. fair play, dążenie do doskonałości, szacunek, uczciwość, solidarność, wspólnotowość, zachowanie godności ludzkiej.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group