Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 2915
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wystawa malarstwa Edwarda Szuttera w ODK

Środa, 2 marca 2016, 8:05
Aktualizacja: 8:07
Autor: Manu
Jelenia Góra: Wystawa malarstwa Edwarda Szuttera w ODK
Fot. ODK
10 marca (w czwartek) o godz. 17.00 w Galerii Promocje Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu (przy ul. K. Komedy–Trzcińskiego 12) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Edwarda Szuttera zatytułowanej “Pod pozorem codzienności”. Wystawa będzie czynna do 29 kwietnia. Wstęp wolny.

Edward Szutter (ur. w 1957 w Bolesławcu Śląskim) jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Brał udział w 75. ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach malarstwa. Miał 32. wystawy indywidualne. Zajmuje się także monumentalnym malarstwem ściennym i projektowaniem witraży. Był piętnastokrotnie nagradzany na ogólnopolskich wystawach malarstwa.

- Wielką zaletą tego malarstwa jest rzetelność warsztatowa oraz to, co nazywa się stylistyką, pismem malarskim i niepowtarzalnym sposobem kreacji, o wyjątkowym indywidualnym pięknie – pisze Michał Baca - artysta malarz, krytyk sztuki. - Przy całej rzeczowości i obiektywizmie autora, jego obrazy zawierają nutę liryczną, która jest tym subtelniejsza, że nie wspiera ją żadna ludzka fabuła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group