Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7738
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wystawa "Kruchego Piękna" z udziałem Starostwa

Niedziela, 17 sierpnia 2014, 8:39
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 7:49
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Wystawa "Kruchego Piękna" z udziałem Starostwa
Fot. Archiwum Starostwa
Delegacja powiatu jeleniogórskiego na czele ze starostą Jackiem Włodygą przebywała w Czechach w ramach projektu GreKo. Wizyta dotyczyła promocji regionu i lokalnych producentów szkła i biżuterii na Międzynarodowej Wystawie Szkła i Biżuterii „Kruche Piękno” w Jabloncu nad Nysą. W ramach promocji regionu zaprezentowało swoją ofertę Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze.

Wystawę odwiedziło ponad 6 tysięcy osób. Odbyło się również seminarium dot. „Historii i współczesności szkła i biżuterii i jego wpływu na rozwój turystyki w regionach przygranicznych”, w którym wzięło udział wielu ekspertów specjalizujących się lub reprezentujących instytucje, związki szkła i biżuterii. Ze strony polskiej prezentacji dokonała Justyna Wierzchucka, pracownik „Muzeum Karkonoskiego” w Jeleniej Górze.

Międzynarodowe stoisko Konsorcjum GreKo zostało bardzo pozytywnie odebrane przez odwiedzających i wpisało się jako nowatorski element marketingowy w promocję Europy w odniesieniu do integracji europejskiej państw, kultur i obyczajów. Taki format promocji pozwala na zbliżenie i poczucie jedności europejskiej w temacie wspólnego dialogu marketingowego instytucji odpowiedzialnych za działania promocyjne.

W trakcie wydarzenia odbyło się wiele spotkań na szczeblu międzynarodowym m. in. z Pavlem Kopackiem – prezydentem Związku Producentów Szkła i Biżuterii w Czechach, Axelem Hartmannem, wicestarostą Regionu Miast Aachen w Niemczech. Ze stroną niemiecką omówiono program wizyty i organizację grup roboczych we wrześniu w powiecie jeleniogórskim. Wymieniono opinie i sugestie dot. organizacji. Powiat jeleniogórski pozyskał nowego partnera czeskiego do projektu GREG. Czeski Związek Producentów Szkła i Biżuterii zadeklarował swój udział i w roku 2016 wystawa „Krehka Krasa” będzie dofinansowana z projektu GREG programu „Europa dla Obywateli”. W trakcie wizyty delegacje zagraniczne miały także możliwość zwiedzenia miasta i okolic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group