Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13520
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Wystawa gołębi pocztowych - relacja i foto

Niedziela, 21 listopada 2004, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 9 lutego 2006, 10:15
Autor: PK
Kotlina Jeleniogórska: Wystawa gołębi pocztowych - relacja i foto
Fot. MC
W sobotę i niedzielę w Kowarach odbyła się „Wystawa gołębi pocztowych”. Przez dwa dni sale Miejskiego Ośrodka Kultury gościły hodowców tych pięknych ptaków z naszego regionu, a także wielu zwiedzających, którzy chcieli przyjrzeć się z bliska gołębiom.

Klu imprezy miało miejsce w sobotę o 16-tej. Wtedy to odbyło się uroczyste podsumowanie roku w sekcji kowarskiej połączone z wręczeniem nagród dla najlepszych hodowców. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: „Współzawodnictwo gołębi dorosłych” i „Współzawodnictwo gołębi rocznych”. W obu przypadkach bezapelacyjnie zwyciężył Jan Borowiecki, który na dodatek za każdym razem mógł się pochwalić kompletem punktów. Pan Jan wiedzie prym nie tylko w sekcji kowarskiej ale też w całym okręgu jeleniogórskim w którego klasyfikacjach jego gołębie zajęły 8 pierwszych miejsc! Janek to prawdziwa duma naszej sekcji – mówi jej prezes Zbigniew Gasztych. Nie ma konkurentów w regionie, a i w skali całego kraju jego pozycja jest coraz mocniejsza. Aktualnie zajmuje 126 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski. Może w pierwszej chwili ta lokata nie zwala z nóg, jednak jeśli weźmiemy pod uwagę, że w Polsce jest aktualnie zarejestrowanych 40 tysięcy hodowców gołębi pocztowych to widać, że Janek należy do ścisłej krajowej czołówki – kontynuuje prezes.
Celem sobotnio-niedzielnej imprezy nie była jednak rywalizacja. Głównie kowarskim hodowcom chodziło o integrację środowiska i pokazanie swoich ptaków wszystkim, którzy zechcieli w ten weekend odwiedzić kowarski MOK. A oglądać było co, bo choć żaden z nas nie przelicza swoich pupili na pieniądze to niektóre z prezentowanych tu okazów są warte od 1000 do 1500 złotych – kończy swoją wypowiedź pan Zbigniew.
Kolejne spotkanie miłośnicy gołębi pocztowych wyznaczyli sobie 11-12 grudnia w Bolesławcu. Tutaj w salach gimnazjum przy ulicy Bielskiej 5 odbędzie się podsumowanie roku całego okręgu jeleniogórskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group