Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 7371
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Wystawa “Fotografia dzikiej przyrody 2013”

Wtorek, 29 lipca 2014, 8:17
Aktualizacja: 13:30
Autor: Manu
Szklarska Poręba: Wystawa “Fotografia dzikiej przyrody 2013”
Fot. Organizator
Od piątku (1 sierpnia) w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie (przy ul. Okrzei 28) będzie można zwiedzać objazdową wystawę kolejnej 49. edycji “Fotografii dzikiej przyrody 2013” z około 100 pracami nagrodzonymi w konkursie fotograficznym Wildlife Photographer of the Year 2013, organizowanym przez BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Wystawa będzie czynna do 2 września. Wstęp wolny.

Konkurs odbywa się corocznie od 1965 roku i jest obecnie największym oraz najbardziej prestiżowym przedsięwzięciem z zakresu fotografii przyrody.

Tegoroczna edycja obejmowała kilkanaście kategorii: podwodne światy, portrety zwierząt, dzika przyroda w środowisku miejskim, królestwo roślin czy przyroda w technice monochromatycznej oraz inne.

Zostały przyznane także nagrody specjalne. Zwycięskie prace wyselekcjonowane zostały spośród prawie 43 tys. fotogramów, wykonanych przez ponad 4 tys. autorów z 96. krajów.

Wśród nagrodzonych zdjęć znajdują się m.in. dwie fotografie z Polski: “Oko rapuchy” Łukasza Bożyckiego z Warszawy, który otrzymał wyróżnienie w kategorii portrety zwierząt, oraz “Ostatni blask światła” Mateusza Piesiaka z Wrocławia - nagrodzony w kategorii wiekowej 15–17 lat.

Wystawa zagości po raz kolejny także m.in. w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Bytomiu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Patronat Honorowy nad wystawą w Polsce objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Środowiska. Ogólnopolskim sponsorem wystawy jest Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie, a organizatorem tournée wystawy po Polsce - Agencja Zegart.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group