Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 5936
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wystawa Europejskiego Festiwalu Szkła “Love”

Środa, 20 stycznia 2016, 8:30
Aktualizacja: Piątek, 22 stycznia 2016, 7:44
Autor: Manu
Jelenia Góra: Wystawa Europejskiego Festiwalu Szkła “Love”
Fot. Organizator
Już w nadchodzący piątek (22.01) o godz. 17.00 w jeleniogórskim Muzeum Karkonoskim, w ramach Europejskiego Festiwalu Szkła, odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy “Love”. Kuratorem wystawy, we współpracy z Anitą Bialic, jest Kazimierz Pawlak. Wystawa potrwa do 21 lutego.

Ekspozycja obejmuje 34 prace wykonane przez 17 zaproszonych artystów z 13 krajów Europy. Autorzy prac to: Mustafa Ağatekin z Turcji, Elena Atrashkevich-Zlatkovic z Białorusi, Zaiga Baiža z Łotwy/Luksemburga, Maria Bang Espersen z Danii, Dagmara Bielecka z Polski, Latchezar Boyadjiev z Bułgarii/USA, Peter Bremers z Holandii, Małgorzata Dajewska z Polski, Montserrat Duran Muntadas z Hiszpanii, Marek Firek z Polski, Giuliano Gaigher z Włoch, Martin Janecký z Czech/USA, Wojciech Olech z Polski, Balázs Sipos z Węgier, Verena Schatz z Austrii, Petr Stacho z Czech oraz Emma Woffenden z Wielkiej Brytanii.

Autorami projektu “Playwith Glass – European Glass Festival in Wrocław” są: Anita Bialic, Galeria BB, i prof. Kazimierz Pawlak, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Projekt ten został włączony do aplikacji miasta Wrocław do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Europejski Festiwal Szkła jest organizowany od 2012 roku, corocznie w październiku, przez Galerię BB i Fundację Fly with Art w ścisłej współpracy z Gminą Wrocław, Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i Związkiem Polskich Artystów Plastyków – Okręg Wrocławski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group