Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 1674
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wystawa BWA na festiwalu w Strasburgu

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 3 czerwca 2016, 8:32
Aktualizacja: 8:40
Autor: BWA
Fot. Archiwum BWA
Jeleniogórska Galeria Biura Wystaw Artystycznych przygotowała wystawę współczesnego komiksu polskiego, która zaprezentowana zostanie podczas międzynarodowego festiwalu Strasbulles w Strasburgu. Wernisaż: 9 czerwca podczas trwania Strasbulles – Festival Européen de la Bande Dessinée.

Projekt Magma stanowi próbę stworzenia panoramy współczesnego komiksu polskiego. Prezentuje prace artystów pochodzących z różnych środowisk, rysujących w różnych stylach, posługujących się różnymi technikami, podejmujących różnorodne tematy. Pokażemy prace z zakresu fantastyki (science fiction, fantasy), komiksy historyczne, undergroundowe, filozoficzne, obyczajowe, satyryczne oraz komiksy dla dzieci. W ramach wystawy zaprezentujemy rozmaite strategie artystyczne w podejściu do fabuły i opowiadania historii. Obejrzeć będzie można zarówno komiksy eksperymentalne, jak i rozrywkowe. Wśród autorów dominują przedstawiciele młodego i średniego pokolenia. Zaprezentujemy prace artystów wielokrotnie nagradzanych w kraju i za granicą w dziedzinie komiksu, literatury oraz sztuk wizualnych.

Uczestnicy wystawy:
Katarzyna Babis, Daniel Chmielewski, Olaf Ciszak, Jacek Frąś, Krzysztof Gawronkiewicz, Daniel Grzeszkiewicz, Sławomir Jezierski, Berenika Kołomycka, Tomasz Lew Leśniak, Adrian Madej, Unka Odya, Krzysztof Ostrowski, Jerzy Ozga, Maciej Pałka, Jakub Rebelka, Maciej Sieńczyk, Robert Służały, Wojciech Stefaniec, Benedykt Szneider, Jacek Świdziński, Szymon Teluk, Tomasz Tomaszewski, Rafał Tomczak „Otoczak”, Przemysław „Trust” Truściński, Jakub Woynarowski.

Na wystawie znajdą się komiksy narysowane do scenariuszy m.in. Grzegorza Janusza, Tomasza Kołodziejczaka, Macieja Parowskiego, Rafała Skarżyckiego, Marzeny Sowy, Dominika Szcześniaka, Sztybora, Pawła Timofiejuka, Dennisa Wojdy oraz Macieja Wojtyszki.

Kurator wystawy: Piotr Machłajewski

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~............. 3-06-2016 12:47
jaki interes może mieć ministerstwo kultury w dopłacaniu do komiksu....? w normalnym kraju komiks to czysty ,niemały biznes który przynosi duże dochody z podatków.....
~xyz 3-06-2016 16:47
To jest promocja polskiej kultury za granica. I bardzo dobrze. M.in. po to jest MKIDN aby pomagać rozpowszechniać polska kulturę na świecie, bo budżety miast maja inne zadania.
~gr 4-06-2016 20:25
Komiks to forma sztuki jak każda inna, we Francji bez porównania bardziej popularna niż w Polsce. Jaki jest sens promowania polskiego komiksu w ojczyźnie komiksu europejskiego podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej? Dla mnie to zupełnie jasne. Cieszmy się, że to nasza jeleniogórska galeria REPREZENTUJE POLSKĘ na tym festiwalu. Szkoda (jak zwykle), że miasto w żaden sposób się w to nie włącztyło, bo mogłoby coś dla siebie ugrać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group