Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8311
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Wystartowała budowa hali

Środa, 23 marca 2022, 6:02
Autor: WAC
Podgórzyn: Wystartowała budowa hali
Fot. MT
Ruszyły prace przy budowie nowej hali sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Orła Białego w Podgórzynie. Wykonawcą inwestycji jest firma Pre-Fabrykat z Miłkowa, która wcześniej wybudowała kompleks szkolny.

Obiekt przyszłej hali sportowej znajdować się będzie pomiędzy wschodnim skrzydłem szkoły podstawowej, a szkolnym boiskiem sportowym. Po stronie północnej i wschodniej zaprojektowany jest dojazd utwardzony, będący drogą pożarową (połączony od strony zachodniej z istniejącą drogą pożarową), natomiast od strony wschodniej połączony z drogą powiatową poprzez nowo projektowany zjazd.

W projekcie bryły budynku wyróżniono architektonicznie trzy części: część centralną – najwyższą (w której zlokalizowana będzie arena). Budynek hali sportowej będzie połączony funkcjonalnie z budynkiem szkoły, w którym znajdują się szatnie sportowe z zapleczem sanitarnym. Poszczególne części obiektu posiadać będą stropodachy płaskie. Prace będą wykonywane na czynnym obiekcie szkoły podstawowej z oddziałami przedszkolnymi.

Według planów budowa obiektu zakończy się w maju 2023 roku. Wartość inwestycji to 11 milionów złotych. Na jej realizację gmina otrzymała wsparcie z rządowego programu Polski Ład w wysokości 4,3 miliona złotych oraz z Ministerstwa Sportu 3 mln zł. Reszta to wkład własny samorządu.

Hala będzie dostępna dla każdego, także dla klubów sportowych, co jest jednym z warunków dofinansowania z Ministerstwa Sportu.

Twoja reakcja na artykuł?

37
82%
Cieszy
3
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
4%
Złości
2
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group