Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3238
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyśpiewali zwycięstwo na Głosowisku w „Muflonie”

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 25 października 2015, 7:50
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 października 2015, 1:09
Autor: MDK Muflon
Fot. MDK Muflon
VII edycja Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko” odbyła się 23 października w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze.

Muzyczne zmagania oceniało jury w składzie: Joanna Bicz (solistka zespołu Katarzyny Gertner, podczas koncertów wspierała wokalnie m.in. Andrzeja Rybińskiego, Karin Stanek, Pawła Kukiza oraz Marka Torzewskiego), Robert Wróblewski (nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Jeleniej Górze, który współpracował m.in. z Filharmonią Dolnośląską, Grupą Semplice i kabaretem Paka) oraz Tomasz Trajnowicz - instruktor pracowni muzycznej MDK „Muflon”.
Jurorzy oceniali nie tylko śpiew, intonację i dykcję, ale także ogólną muzykalność i wyraz artystyczny.
Zwyciężyła Natalia Lis, która uczy się śpiewu w Piechowickim Ośrodku Kultury pod kierownictwem Wojciecha Zarównego. Natalia zaśpiewała „Piosenkę księżycową” z repertuaru Varius Manx oraz „Ludzkie gadanie” Agnieszki Osieckiej. Nagrodę zdobyła za profesjonalizm.

Drugie miejsce, za ciekawą osobowość sceniczną i dykcję otrzymał Piotr Marciniak, uczeń Zespołu Szkół w Karpaczu, który wykonał utwór „Gdy Chopin grał” Rafała Przybyła oraz „Bez słów” Wojciecha Bellona.

Trzecie miejsce, za interpretację, jury przyznało Katarzynie Kasprzak z Zespołu Szkół w Karpaczu, która zaśpiewała piosenkę „Skarby Świata” Kornelii Pytel oraz „Bieszczadzkie Anioły” Starego Dobrego Małżeństwa.

Wyróżnienia zdobyli:
- Kacper Ledzion ze Szkoły Podstawowej w Wojcieszycach za trafny dobór repertuaru i wykonanie piosenek Tadeusza Szarwaryna „Radosna Samba” oraz „Lato”
- Laura Gadomska z Zespołu Szkół w Karpaczu za piosenkę „Ukradła cyganka kurę” Agnieszki Osieckiej i „Alleluja” Macieja Zembatego
- Julia Żywicka, za ciekawą osobowość i niuanse dynamiczne, która zaśpiewała utwory „Nieznajomy” Dawida Podsiadło i Karoliny Kozak oraz „Trudno nie wierzyć w nic” Adama Nowaka.

Coroczny konkursowy przegląd ma na celu przede wszystkim promowanie piosenki polskiej i polskiej kultury muzycznej, promowanie młodych talentów i inspirowanie do poszukiwań artystycznych w dziedzinie muzyki, a wyróżnikiem konkursu jest wymóg regulaminu, zgodnie z którym wykonawcy nie korzystają z podkładów muzycznych – mogą śpiewać jedynie z muzyką na żywo lub a’capella.

VII Konkurs Piosenki Polskie „Głosowisko” 2015 dofinansowany był z Budżetu Miasta Jelenia Góra. Jedną z nagród ufundował sklep muzyczny Bart-Music z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Jeżyna 25-10-2015 10:22
Brawo Piotrek i szkoła z Karpacza!!! Gratulacje!
~muzyk 25-10-2015 11:59
Super konkurs, szkoda,że tak mało propagowany. Sztuką jest tworzyć muzykę bez gotowych podkładów. Dlatego startują najlepsi i wszystkim należą się wielkie brawa. Ale młody jest ...niesamowity. Oby gdzieś nie zgubił po drodze tego swojego talentu. Jeszcze o nim usłyszymy. Natalio Lis- pełny profesjonalizm.. tak trzymaj!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group