Zalogowanych: 14

II liga koszykarzy: Wysoka porażka w Pleszewie

Niedziela, 21 stycznia 2024, 2:24
Aktualizacja: 2:37
Dwunasta porażka w tym sezonie powędrowała niestety na konto drużyny Sudetów Jelenia Góra. Nasi zawodnicy w meczu 19. kolejki grupy D II ligi koszykówki mężczyzn wyraźnie ulegli na wyjeździe Klubowi Sportowemu Kosz Kompaktowy Pleszew.

W pierwszych minutach spotkania prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, lecz z czasem zaczęła się zaznaczać przewaga rywali. Po 10 minutach gry na tablicy wyników było 27:18 dla gospodarzy. W drugiej kwarcie obie drużyny grały punkt za punkt i w efekcie na półmetku utrzymywała się różnica 9 "oczek" na korzyść przeciwników. Chwilę po przerwie miejscowi uciekli na blisko 20 punktów i w tym momencie większe emocje się skończyły. Jeleniogórzanie walczyli, zmniejszali momentami straty, lecz pleszewianie utrzymywali bezpieczną przewagę. Finalnie wyżej notowani w tabeli zawodnicy KS-u Kosz Kompaktowy odnieśli zasłużone i przekonujące zwycięstwo.

KS Kosz Kompaktowy Pleszew - Sudety Jelenia Góra 103:80 (27:18, 20:20, 30:19, 26:23)

Kosz: Marek (21), M. Spała (20), Hicks (19), K. Spała (15), Suski (13), Shukakidze (6), S. Kuczyński (5), J. Kuczyński (2), Cebulski (2), Koza.

Sudety: Ostrowski (24), Jyż (16), Kozak (15), Majewski (6), Walczak (5), Rzechtalski (5), Stochmiałek (4), Najman (3), Carowicz (2), Wojciechowski.