Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6979
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyrzucają padłe zwierzęta

Poniedziałek, 17 marca 2014, 8:16
Aktualizacja: 8:19
Autor: Angela
– Zamiast zutylizować padłe zwierzęta, mieszkańcy po prostu wyrzucają je na skwery i do rowów – mówi Eugeniusz Ragiel, kierownik Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze. – Jest to karane i niesie zagrożenie epidemiologiczne – dodaje.

Tylko w ostatnim czasie pracownicy schroniska zabrali trzy padłe zwierzęta wyrzucone m.in. na Wzgórzu Kościuszki, nieopodal schodów oraz na Górze Szubienicznej, a także przy ul. Kiepury.

- Tak nieodpowiedzialnie postępują mieszkańcy Jeleniej Góry – mówi Eugeniusz Ragiel, który na dowód przekazał nam zdjęcia martwych zwierząt. - Utylizację martwych zwierząt wymusza ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz rozporządzenie ministra rolnictwa – dodaje.

Eugeniusz Ragiel tłumaczy, że właściciel zwierzęcia powinien padłego czworonoga przywieźć do schroniska, skąd zwłoki odbierane są do utylizacji. - Koszt utylizacji to od 30 do 50 zł za dużego psa, ale w wyjątkowych sytuacjach mamy prawo zwolnić ubogiego właściciela z tej opłaty i robimy to – mówi.

- Można też pochować psa na cmentarzu dla zwierząt. Często zdarza się, że właściciele przywiązani do swoich pupili zakopują je w ogrodzie, ale to też jest niezgodne z prawem – dodaje kierownik schroniska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group