Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 5120
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wyróżnienia, prezenty i... rózgi w Michałowicach

Wtorek, 9 grudnia 2014, 8:15
Aktualizacja: 9:43
Autor: Marian Klasinski
Region: Wyróżnienia, prezenty i... rózgi w Michałowicach
Fot. Organizatorzy
Na zaproszenie Rady Osiedla w sobotę (6.12) w samo południe przybył do Michałowic św. Mikołaj. Zgodnie ze słowiańską tradycją przewodniczący rady Jan Kołodziejczyk przywitał św. Mikołaja chlebem i solą. Niezwykły gość rozdał dzieciom prezenty, a dorosłym wyróżnienia i rózgi.

Na placu Pod Kasztanem, gdzie rozpoczął swoje „urzędowanie” św. Mikołaj czekała na niego grupa mieszkańców, którzy wyróżniają się w pracach wspierających działania Rady. Św. Mikołaj wręczył im podziękowania, życzył zdrowych , wesołych świąt i wszelkiej pomyślności w 2015 roku. Podziękowania odebrali: burmistrz Piechowic Witold Rudolf, Barbara Vetter, Ewa Kołodziejczyk, Marta Nowocień, Teresa Kufczyńska, Andrzej Kieliszkowski, Zygmunt Zielonka, Jerzy Wardowski Marcin Sokołowski, Eliza i Robert Wilczynscy oraz Jan Kowalski.

Ale oprócz podziękowań były też rózgi. „Srebrną Rózgę” św. Mikołaj przyznał jednemu z radnych za sprawowanie funkcji w latach 2011-2014. Były też trzy "zwykłe" rózgi.

Po wykonaniu wspólnego zdjęcia św. Mikołaj udał się na spotkanie z dziećmi, które wcześniej zaprosiły go do swoich domów. Rozdał prezenty, które dzieciom dały wiele radości i pozostawiły miłe wspomnienia. Św. Mikołaj odwiedził też Ikonę Michałowic - malarza Pawła Trybalskiego, któremu złożył świąteczne i urodzinowe życzenia oraz samotną mieszkankę, dla której wizyta św. Mikołaja i otrzymane prezenty były wzruszającym wydarzeniem. Późnym popołudniem św. Mikołaj opuścił Michałowice. Obiecał, że za rok przybędzie ponownie dając szanse „rózgowiczom” na poprawę w 2015 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group