Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5911
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyrok w mocy

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 4 maja 2006, 0:00
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Na 10 lat straci prawo jazdy i 6 lat spędzi w więzieniu Ryszard S., kierowca z Jeleniej Góry, który jadąc po pijanemu, potrącił latem ubiegłego roku na przejściu dla pieszych 19-letnią dziewczynę. Wyrok sądu pierwszej instancji został utrzymany w mocy przez sąd odwoławczy, choć prokuratura chciała odebrania kierowcy prawa jazdy na zawsze.

Sąd apelacyjny uznał, że skoro zabranie prawa jazdy oskarżonemu na zawsze jest sankcją fakultatywną, a nie obligatoryjną, a Ryszard S. nie miał wcześniej podobnych konfliktów z prawem, zatem orzeczona kara jest wystarczająca i spełni swoje zadanie. Okres pozbawienia prawa do kierowania pojazdami będzie liczony oskarżonemu od chwili zakończenia odbywania kary pozbawienia wolności. Wyrok sądu drugiej instancji jest prawomocny.

Ofiara wypadku sprzed prawie roku tylko cudem go przeżyła. Poza potłuczeniami dziewczyna nie odniosła poważnych obrażeń fizycznych. Jednak uraz wewnętrzny głowy był tak poważny, że Asia przez kilka miesięcy była w śpiączce. Mimo intensywnych zabiegów rehabilitacyjnych i powrotu do domu, jej stan tylko w minimalnym stopniu się poprawił. Już do końca życia będzie wymagała opieki osób trzecich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~jeleniogórzanin 4-05-2006 12:17
ciekawe dlaczego mu nie przedstawiono zarzutu usiłowania zabójstwa przecież on jadąc po pijaku samochodem musiał się liczyć z tym że kogoś może zabić przy użyciu samochodu(narzędzie zbrodnii). Plakaty z jego gębą winny wisieć na każdym słupie ogłoszeniowym aby każdy widział że to pijany kieowca i że kogoś skrzywdził.Prawo jazdy winien stracić obligatoryjnie na całe życie by nigdy nie korciła chęć prowadzenia samochodu czy to po pijaku czy też nawet po trzeźwemu
~rymcymcym 4-05-2006 21:29
Nie mozna żądać surowej kary. Przecież on był pijany. A picie to nasz narodowy sport. Rzecz która nam najlepiej wychodzi. I tylko to ,bo reszta .... sami wiecie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group