Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2307
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyrok w mocy

Czwartek, 4 maja 2006, 0:00
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Na 10 lat straci prawo jazdy i 6 lat spędzi w więzieniu Ryszard S., kierowca z Jeleniej Góry, który jadąc po pijanemu, potrącił latem ubiegłego roku na przejściu dla pieszych 19-letnią dziewczynę. Wyrok sądu pierwszej instancji został utrzymany w mocy przez sąd odwoławczy, choć prokuratura chciała odebrania kierowcy prawa jazdy na zawsze.

Sąd apelacyjny uznał, że skoro zabranie prawa jazdy oskarżonemu na zawsze jest sankcją fakultatywną, a nie obligatoryjną, a Ryszard S. nie miał wcześniej podobnych konfliktów z prawem, zatem orzeczona kara jest wystarczająca i spełni swoje zadanie. Okres pozbawienia prawa do kierowania pojazdami będzie liczony oskarżonemu od chwili zakończenia odbywania kary pozbawienia wolności. Wyrok sądu drugiej instancji jest prawomocny.

Ofiara wypadku sprzed prawie roku tylko cudem go przeżyła. Poza potłuczeniami dziewczyna nie odniosła poważnych obrażeń fizycznych. Jednak uraz wewnętrzny głowy był tak poważny, że Asia przez kilka miesięcy była w śpiączce. Mimo intensywnych zabiegów rehabilitacyjnych i powrotu do domu, jej stan tylko w minimalnym stopniu się poprawił. Już do końca życia będzie wymagała opieki osób trzecich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group