Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7676
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Wyremontują przedszkole w Mysłakowicach

Czwartek, 3 listopada 2016, 8:02
Aktualizacja: Piątek, 4 listopada 2016, 8:24
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Mysłakowice: Wyremontują przedszkole w Mysłakowicach
Fot. ES
W przyszłą środę (9.11) gmina przekaże Przedszkole Publiczne w Mysłakowicach wykonawcy, który do lipca 2017 roku gruntownie je wyremontuje oraz dobuduje do skrzydło z dwoma salami na 50 dzieci. To jedna z większych inwestycji gminy Mysłakowice ostatnich lat. Jej koszt to 3 mln 250 tys. zł. 85 proc. tej kwoty pochodzi z ZIT – u, a 15 proc. dołoży gmina ze swojego budżetu.

Na czas prowadzonej inwestycji przedszkolaki z tej placówki będą chodziły na zajęcia do trzech różnych szkół, w których zajęcia zaczęły od wczoraj (02.11). - Dwie grypy udało się ulokować w Zespole Szkół z oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy, trzecia grupa uczy się w Szkole w Mysłakowicach, a czwarta w Szkole w Kostrzycy – wymienia Michał Orman, wójt gminy Mysłakowice.

W minionym tygodniu odbyła się przeprowadzka sprzętu do tych placówek. Bardzo pomogli rodzice, którym dyrekcja bardzo dziękowuje. Zdaniem mieszkańców Mysłakowic remont placówki był pilnie potrzebny.

- To stary poniemiecki budynek, który nie był remontowany od lat – potwierdza słowa rodziców wójt Mysłakowic. – Tym bardziej cieszymy się, że w końcu doczekał się gruntownego remontu, w tym termomodernizacji, wymiany okien i drzwi, wymiany ogrzewania i systemu wentylacji, a także rozbudowy budynku o sale na 50 dodatkowych miejsc – wymienia Michał Orman.

Prace mają potrwać do lipca 2017 roku, a dzieci do wyremontowanej placówki wrócą 1 września przyszłego roku. Zadanie wykona wyłoniona w drodze przetargu firma AD- BUD z Kamiennej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
76
Tak, to odpowiedzialna praca
18%
Dostają trochę za dużo
20%
Dostają o wiele za dużo
24%
To oburzające ile zarabiają
38%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group