Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 4055
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyremontują przedszkole w Mysłakowicach

Wiadomości: Mysłakowice
Czwartek, 3 listopada 2016, 8:02
Aktualizacja: Piątek, 4 listopada 2016, 8:24
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. ES
W przyszłą środę (9.11) gmina przekaże Przedszkole Publiczne w Mysłakowicach wykonawcy, który do lipca 2017 roku gruntownie je wyremontuje oraz dobuduje do skrzydło z dwoma salami na 50 dzieci. To jedna z większych inwestycji gminy Mysłakowice ostatnich lat. Jej koszt to 3 mln 250 tys. zł. 85 proc. tej kwoty pochodzi z ZIT – u, a 15 proc. dołoży gmina ze swojego budżetu.

Na czas prowadzonej inwestycji przedszkolaki z tej placówki będą chodziły na zajęcia do trzech różnych szkół, w których zajęcia zaczęły od wczoraj (02.11). - Dwie grypy udało się ulokować w Zespole Szkół z oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy, trzecia grupa uczy się w Szkole w Mysłakowicach, a czwarta w Szkole w Kostrzycy – wymienia Michał Orman, wójt gminy Mysłakowice.

W minionym tygodniu odbyła się przeprowadzka sprzętu do tych placówek. Bardzo pomogli rodzice, którym dyrekcja bardzo dziękowuje. Zdaniem mieszkańców Mysłakowic remont placówki był pilnie potrzebny.

- To stary poniemiecki budynek, który nie był remontowany od lat – potwierdza słowa rodziców wójt Mysłakowic. – Tym bardziej cieszymy się, że w końcu doczekał się gruntownego remontu, w tym termomodernizacji, wymiany okien i drzwi, wymiany ogrzewania i systemu wentylacji, a także rozbudowy budynku o sale na 50 dodatkowych miejsc – wymienia Michał Orman.

Prace mają potrwać do lipca 2017 roku, a dzieci do wyremontowanej placówki wrócą 1 września przyszłego roku. Zadanie wykona wyłoniona w drodze przetargu firma AD- BUD z Kamiennej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Mysza-91 3-11-2016 9:04
Szkoda tylko ze dzieci zostaly ulokowane w klasach ktore sie do tego nie nadaja. Scisk i tlok nie sprzyja nauce. Moze pan Wojt powie dlaczego nie zgodzil sie aby dzieci przeszly do budynku po dawnych biurach Orła?
~JG 3-11-2016 9:48
Przedszkole znajduje się w fajnym miejscu i ma klimat. Warto podrasować też otoczenie:-). Panie opiekujące się dziećmi, panie z administracji i panią dyrektor wspominam, jako rodzić, bardzo miło! Przy naprawdę niskim budżecie panie w kuchni dawały radę. Powodzenia!:-)
~mmm 3-11-2016 10:04
Calkowicie bez sensu!! dlaczego nie zostalo zbudowane nowe przyjazne dla dzieci i bezpieczne np parterowe przedszkole kolo osrodka zdrowia... Fakt przedszkole w obecnym budynku ma i klimat i tak dalej ale to nie jest budynek przystosowany dla pelnych energii m,aluchow... schody, pomieszczenia... Ktos kto tam był to wie ze miejsce jest piekne lecz nie dla dzieci... Nie wspominajac o tym ze to medialna pozywka dla pseudo wojta, ktory udziela wywiadow i przebiera sie w kolorowe garnitury, a potrzebujacych mieszkancow ma gleboko w powazaniu... bezsens inwestycji calej tej gminy i jej pracownikow przeraza po raz kolejny...
~ona 3-11-2016 11:23
do ~`mmm, plany zagospodarowania terenu koło ośrodka zdrowia w Mysłakowicach były rewelacyjne (tzn.jak były plany to wtedy jeszcze nie było ośrodka).... Obok przedszkola miały się znaleźć jeszcze budynki urzędu gminy, policji oraz w dalszej perspektywie nowa szkoła, wszystko z parkingami, odpowiednim dojazdem.....niestety plany rozbiły się o finanse. Ja także uważam, że budowa zaplanowanego wcześniej, nowego przedszkola, byłaby zdecydowanie lepszą inwestycją, z pewnością bardziej przyszłościową...cóż.... kasa, kasa, kasaaaaaaaaaaaaaaa
~JG 3-11-2016 11:44
Oczywiście,że nowe , bardziej dostosowane logistycznie wewnątrz byłoby lepsze ... Jednak fajnie,że modernizuje się chociaż to, które jest. Stamtąd przynajmniej dzieci mogą wyjść na w miarę bezpieczny spacer :-)
~SHOGUN 3-11-2016 18:51
Przepraszam, że nie na temat. Czy ktoś wie jak długo potrwa remont mostu w Mysłakowicach?
~r45qtqtqtq 3-11-2016 19:39
3mln 250 tys to mozna nowe piekne przedszkole wybudować, NIK do roboty !!!
~rodzic 4-11-2016 18:00
........... - całe te przedszkole to jedna wielka zagadka wraz z dyrektorem na czele.Kiedy mina te rządy?? Może już niedługo....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group