Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6399
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świat: Wyprawy krzyżowe a islamski dżihad – krótkie porównanie

Poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 11:35
Aktualizacja: Piątek, 25 sierpnia 2017, 23:08
Autor: MT
Dr Bill Warner przygotował zestawienie, które pokazuje, jak wygląda zestawienie ofensywy islamskiej z chrześcijańskimi krucjatami.

Dr Bill Warner jest autorem ponad 15 książek na ten temat, od wielu lat zajmuje się badaniem tekstów źródłowych islamu. Jest założycielem i dyrektorem Centrum Studiów nad Politycznym Islamem (Center for the Study of Political Islam – CSPI), ruchu zajmującego się badaniem politycznego islamu i udostępnianiem informacji na jego temat szerszej publiczności w zrozumiałej i przejrzystej formie. CSPI jasno wskazuje na to, że islam to nie tylko religia, ale przede wszystko złożony system religijno-kulturowo-polityczny.

- Z powodu mojej publicznie znanej opinii na temat politycznego islamu i jego wpływu na społeczeństwo ludzie nazywają mnie czasami rasistą, nienawistnym islamofobem. Często zarzuca mi się też nietolerancję i rzeczywiście można powiedzieć, że zasadniczo nie toleruję islamu. To istotny punkt. Młodych ludzi uczy się, że tolerancja jest nadrzędną cnotą, więc skoro jestem nietolerancyjny oznacza to, że jestem zły – mówi o sobie Warner.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group