Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10206
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyprawa w czasie do dawnych Cieplic

Piątek, 22 marca 2019, 8:15
Aktualizacja: Sobota, 23 marca 2019, 9:45
Autor: WAC
Jelenia Góra: Wyprawa w czasie do dawnych Cieplic
Fot. WAC
Na wyprawę do przedwojennych Cieplic zaprasza Muzeum Przyrodnicze za sprawą najnowszej wystawy czasowej „Cieplice na dawnych pocztówkach”.

Na wystawę, której otwarcie odbyło się wczoraj (21.03) w cieplickiej placówce muzealnej, składa się 40 reprodukcji przedwojennych pocztówek pochodzących z kolekcji własnej.

To tylko mała część, liczącego 800 sztuk, zbioru widokówek, jakie posiada Muzeum Przyrodnicze. Większość z nich instytucja nabyła od spadkobierców kolekcjonera, lekarza medycyny Janusza Ptaszyńskiego. Co istotne, prezentowane na wystawie reprodukcje, wybrane przez Karolinę Matusewicz - Górniak, przedstawiają budowle uzdrowiska. Dlatego, zwłaszcza dla ciepliczan, bardzo ciekawe jest porównywanie ich wyglądu sprzed ponad 70 lat z ich obecnym stanem.

Jak zapowiedział dyrektor Muzeum Przyrodniczego Stanisław Firszt, podczas wczorajszego wernisażu, obecna wystawa na pewno nie jest ostatnią ekspozycją pocztówek w cieplickiej placówce. Być może jeszcze w tym roku zostanie przygotowana prezentacja pocztówek powstałych w okresie PRL – u. Jeśli znajdą się fundusze, zostanie też wydany album z reprodukcjami najciekawszych okazów z muzealnej kolekcji

Twoja reakcja na artykuł?

18
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group