Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5645
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Wyprawa czarownic” pełna magii i niebanalności

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 16 kwietnia 2015, 8:10
Aktualizacja: Sobota, 25 kwietnia 2015, 14:14
Autor: Angela
Fot. Angela
– Jest to próba przełożenia języka fantasy na język teatralny – tak o sztuce „Wyprawa czarownic”, której premiera odbędzie się w najbliższą sobotę (18 kwietnia 2015 r. o godz. 19.00) na scenie studyjnej Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze mówi dyrektor naczelny Piotr Jędrzejas. Spektakl w reżyserii uzdolnionej, świeżo upieczonej i już nagradzanej reżyserki Judyty Berłowskiej będzie jedną z nielicznych w Polsce adaptacji twórczości T. Pratchetta.

„Wyprawa czarownic” - jak zapowiada reżyserka - będzie podróżą w świat pełen magii, przygód, humoru, gdzie najsilniejszą z mocy jest magia opowieści.

- To bardzo mądra opowieść o wartościach, które w dzisiejszym świecie wydają się nieco zapomniane i lekceważone – mówi Judyta Berłowska – a jednocześnie jest to historia, która daje się przełożyć na język teatru z całym bogactwem tej „pratchett’owej filozofii” – dodała reżyserka.

Przedstawiciele teatru zdradzają, że ten spektakl może młodym ludziom (którzy jeszcze niedawno wierzyli w św. Mikołaja) wywrócić świat do góry nogami. Jednak dyrektor teatru zapewnia, że sztuka jest godna zobaczenia przez widza w każdym wieku.

– W każdym z nas drzemie dziecko, które by taką sztukę obejrzało, ale jest również jakiś czarownik -– mówi Piotr Jędrzejas. - Często staramy się przecież kogoś oczarować czy zaczarować używając do tego różnych środków. Dlatego myślę, że ten świat baśniowy, magiczny, będzie interesujący dla wszystkich naszych widzów, od najmłodszych do najstarszych, bo temat sztuki jest naprawdę niebanalny – dodaje.

W obsadzie spektaklu pojawią się: Agata Grobel, Magdalena Kępińska, Iwona Lach, Anna Ludwicka- Mania, Andrzej Kępiński, Bogusław Kudłek i Filip Jasik (gościnnie). To oni zabiorą widzów w podróż trzech czarownic do mitycznej Geno. Wyprawie przewodniczyć będzie Esme - czarownica, którą zagra Iwona Lach. W przedstawieniu spotka się ona ze swoją siostrą bliźniaczką, z którą rozstała się w dzieciństwie. Między nimi dojdzie do bójki.

A w podróży pełnej zaskakujących zdarzeń i spotkań (m.in. z Czerwonym Kapturkiem i Śpiącą Królewną) czarownice będą zmieniać zakończenia bajek, a nawet będą starały się je naprawiać… swoimi, zupełnie niemagicznymi, sposobami. - Będziemy czarować, latać na miotłach, więc będzie naprawdę magicznie – zapewnia Iwona Lach.

Scenografię do spektaklu przygotowała Aleksandra Żurawska, muzykę: Dawid Rudnicki. Dramaturgia: Mariusz Babicki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~antek k 16-04-2015 23:35
Spektakl dla gimbazy robiony przez gimbazę. Niedługo podstawowym tzw. targetem Teatru Norwida będą przedszkolaki. Bo tylko oni nie widzą, jak marne produkcje oferuje ten teatr.
~beckett 18-04-2015 0:43
Powinni zatrudnić w tym teatrze przedszkolaków na miejsce etatowych "aktorów". Pokazaliby tym nieudacznikom jak się robi teatr.
~Studentka dziennikarstwa 20-05-2015 13:16
Super spektakl. Strasznie mi się podobał. Szkoda, że był tylko tyle razy wystawiony. Teatr nie musi być mega ambitny. Są ludzie, którzy nie znoszą poważnych sztuk, a wolą się wyluzować, rozerwać. To jest właśnie taka sztuka. Dodatkowo, jeśli ma się dziecko, które nie wystraszy się pana z kosą, można śmiało pójść na niego z pociechami. Co do artykułu... niefortunne jest określenie "reżyserka", bo to takie pomieszczenie, a nie osoba... reżyserka, premierka, ministra... brr...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group