Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 10048
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Wypadki na szlakach

Poniedziałek, 9 listopada 2020, 6:01
Autor: WAC
Powiat: Wypadki na szlakach
Fot. GOPR
Pracowicie minął ostatni weekend (7-8.11) ratownikom z Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Goprowcy interweniowali w kilku przypadkach, dwa z nich były bardzo poważne.

W sobotę (7.11) w górach Sokolich zespół ratowników udzielił pomocy wspinaczowi, który spadł z Krzywej Turni z wysokości około 8 metrów. Doznał urazu barku i kręgosłupa. W rejonie Karpacza turystka straciła przytomność. Z uwagi na trudny stan poszkodowanej do działań zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niemal w tym samym czasie wpłynęło wezwanie do turystki z Czech, która zasłabła na szlaku w rejonie schroniska Dom Śląski. Po zabezpieczeniu Czeszka została przekazana ratownikom z Horskiej služby.

W niedzielę (8.11) goprowcom przyszło się zmierzyć z wymagającymi działaniami ratowniczymi. Zespół ratowników z Karpacza przeprowadził akcję ścianową w górach Sokolich. Zabezpieczenia oraz ewakuacji przy pomocy technik linowych z półki skalnej na wysokości około 30 metrów wymagał wspinacz, który w wyniku odpadnięcia od ściany doznał ciężkich urazów. Ratownicy ze Szklarskiej Poręby udzielili też pomocy turystce, która doznała urazu stawu skokowego na trudno dostępnym szlaku w Czarnym Kotle Jagniątkowskim. Po udzieleniu pierwszej pomocy, została ewakuowana przez ratowników przy użyciu wózka alpejskiego.

Mimo pandemii oraz licznych apeli o pozostanie w domach, na górskich szlakach obserwujemy wzmożony ruch turystyczny - informują goprowcy. - Prosimy o rozwagę i ograniczenie swojej aktywności, dbajmy o siebie i innych. Szczególnie teraz, gdy każdego dnia otrzymujemy informacje o rekordowo wysokiej liczbie zakażeń - apelują ratownicy.

Twoja reakcja na artykuł?

5
8%
Cieszy
6
10%
Hahaha
4
6%
Nudzi
5
8%
Smuci
4
6%
Złości
39
62%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
527
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Szukają do pomocy
 
Aktualności
Dzieci się zasłuchały
 
Piłka nożna
Gol Niemienionka na wagę remisu
 
Aktualności
Para buch, koła w ruch
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group